Bakanlıklar mahkemelik olacak

Sağlık liseleri yönetmeliği hakkında Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın girdiği tartışma mahkemeye taşınacak.

ANKARA - Sağlık liseleri yönetmeliği hakkında Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın girdiği tartışma mahkemeye taşınacak. Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Bülent Ulutaş, Sağlık Meslek Liselerinde Ödül ve Disiplin Yönetmeliği'nde hiçbir değişiklik yapmadıklarını açıkladı. Ulutaş, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması, talihsiz bir açıklamadır. Eğer biz evrakta sahteciliğe giren bir iş yaptıysak, bugün istifa ederim" dedi.
Ulutaş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Sağlık Meslek Liseleri Ödül ve Disiplin Yönetmeliği'nin sunulan şekliyle değil, değiştirilerek Resmi Gazete'de yer aldığı' yönündeki açıklamaları üzerine, şunları söyledi: "Evrakın aslı, Talim Terbiye Kurulu imzasıyla elimizde. Başbakanlık'tan gelen faks onayı da 41. maddenin d fıkrasının Resmi Gazete'de yayımlanan şekliyle aynı. Yüce bir kurum olan Talim Terbiye Kurulu, imzaladığı yönetmeliğin arkasında durmalıdır.
Eğer biz evrakta sahtecilik yaptıysak bugün istifa ederim. Ben, rahatım."
Bülent Ulutaş, yönetmeliğin aslının 41. maddesinin d bendinin yer aldığı sayfaya
"Mührün üzerindeki imza kimin?" diye yazarak, metni Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'na faksladığını kaydetti. 'Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın, Sağlık Bakanlığı'nı yalanlar nitelikte olduğunu' savunan Ulutaş, Bakanlığın, Talim ve Terbiye Kurulu'nu mahkemeye vereceğini söyledi.