Bakıma muhtaç engellilere devlet bakıcı tutacak

Aylık geliri, bir aylık net asgari ücret tutarının üçte ikisinden daha az olan bakıma muhtaç engellilere resmi veya özel bakım merkezlerinde ya da evlerinde bakım hizmeti verilecek.

ANKARA - Aylık geliri, bir aylık net asgari ücret tutarının üçte ikisinden daha az olan bakıma muhtaç engellilere resmi veya özel bakım merkezlerinde ya da evlerinde bakım hizmeti verilecek. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu'nda Değişikliğe İlişkin Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle; kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendilerine düşen ortalama aylık geliri bir aylık net asgari ücret tutarının (380 YTL) üçte ikisinden daha az olan bakıma muhtaç engellilere resmi veya özel bakım merkezlerinde ya da ikametgâhlarında bakım hizmeti verilecek.
Bakıma muhtaç engellilere sunulacak bakım hizmetinin karşılığı olarak belirlenecek kişi başına aylık bakım ücreti tutarı, iki aylık net asgari ücretten fazla olamayacak. SHÇEK bütçesinden karşılanmak suretiyle sağlanacak bakım hizmetleri, Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayacak.


    http://www.radikal.com.tr/8056368056360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.