Bakırköy'de aynı caddede ikinci kez bombalı saldırı: 15 yaralı

Geçen yıl bombalı bir eylemin yapıldığı Bakırköy'deki Ebuziya Caddesi'nde dün de bir patlama meydana geldi. 15 kişinin hafif yaralandığı patlamaya bir ses bombasının neden olduğu tahmin ediliyor.

İSTANBUL - Bakırköy'de geçen yıl bir bombanın patladığı Ebuziya Caddesi'nde dün yine patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların camları kırılırken, 15 kişi yaralandı. Bazı yetkililer patlamaya ses bombasının neden olduğunu söylerken, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, inceleme tamamlanınca açıklama yapacaklarını belirtti.
Bakırköy Ebuziya Caddesi'nde dün saat 15.30 sıralarında meydana gelen şiddetli patlamanın etkisiyle caddedeki mağazaların camları kırıldı ve vatandaşlar arasında panik oluştu. Cam kırıklarının isabet ettiği 15 kişi ambulanslarca hastanelere kaldırıldı. Patlamadan sonra caddenin giriş ve çıkışı kapatıldı. İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen olay yerinde incelemede bulundu. Erzen, geçen yıl burada yine bomba patlamış olmasına karşın sokakta kamera sistemi olmamasından yakınarak, esnaftan bir araya gelerek kamera sistemi almalarını istedi. Cerrah'sa patlamanın cadde üzerindeki beton çiçekliğin içinde meydana geldiği bilgisini verdi. Cerrah, patlamanın niteliğine ilişkin kesin bilginin çalışmalar tamamlandıktan sonra verileceğini belirtti. Patlamada hafif yaralananlarsa, büyük bir gürültü duyduklarını ve sonra panik yaşandığını anlattı.
Geçen yıl nisan ayında Ebuziya Caddesi'ndeki bir çöp bidonuna konulan bomba patlamış ve 31 kişi yaralanmıştı.