Bakırköy'de hareketli saatler: Silahlı soygun ve kovalamaca

Bakırköy'de hareketli saatler: Silahlı soygun ve kovalamaca
Bakırköy'de hareketli saatler: Silahlı soygun ve kovalamaca
Bakırköy'de bulunan bir PTT şubesi, silahlı iki kişi tarafından soyuldu. Kaçan soyguncularla polis ekipleri arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşandı. Bir soyguncu polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İSTANBULBakırköy Zuhurratbaba Mahallesi Bakır Sokak’ta bulunan PTT şubesine saat 14.00 sıralarında gelen maskeli ve silahlı iki soyguncu içeride bulunan bir çalışan ve vatandaşı etkisiz hale getirdi. Osman Yıldız isimli vatandaşı darp eden soyguncular kasada bulunan yaklaşık 13 bin lirayı alarak kaçtı. Soyguncuların beyaz bir kamyonetle kaçtığını belirleyen polis çevrede araştırmalara başladı. Aynı mahallede bulunan Hüdaverdi Sokak üzerinde aracı bulan polis ekipleri ile soyguncular arasında kovalamaca yaşandı. Silahlarını çeken sivil ve resmi polisler aracın bulunduğu bölgeyi abluka altına aldı. Yaşanan kovalamaca sonucunda soygunculardan birisi polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Diğer soyguncunun bir apartmanın bodrum katına girdiği ihbarı üzerine polis ekipleri apartmanın çevresini kuşattı. Silahlarını çekerek bodrum kata inen polis ekipleri çilingir yardımıyla daireye girerek arama yaptı. Yapılan aramalarda dairede şüpheliye rastlanmadı.

PTT soygunu sırasında içeride bulunan Osman Yıldız soygun anını ‘Ben ve PTT’de çalışan kadın vardı. İçeriye girdiler, maskeleri vardı. Birinin elinde bıçak, diğerinde ise silah vardı. Ne bakıyorsun diyerek bana iki tokat attılar ve çalışan kadınla bizi yere yatırdılar. Sonra da paraları alıp gittiler’ şeklinde anlattı. Sokakta ele geçirilen kamyonette parmak izi çalışması yapan polis, ikinci soyguncuyu yakalama çalışmalarına devam ediyor.


BULUT MÜLHİM / DHA