Balayında en pahalı 'diken' faturası: Çıkarılan 30 dikene, 2 bin 138 lira

Balayında en pahalı 'diken' faturası: Çıkarılan 30 dikene, 2 bin 138 lira
Balayında en pahalı 'diken' faturası: Çıkarılan 30 dikene, 2 bin 138 lira

Bodrum?da balayını geçirirken denizkestanesine basan İngiliz çiftin ayaklarındaki dikenler, 2 bin 138 liraya çıkarıldı. FOTORAF: YAŞAR ANTER / DHA

Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Balayındaki turist çiftin ayaklarına batan denizkestanesi, pahalıya mal oldu. Özel bir klinikte ayaklarından toplam 30 diken çıkarılan çift, karşılığı 2 bin 138 lira olarak belirtilen 890 pound’luk faturayla şaşkına döndü. 
Londra’da yaşayan Kosova asıllı Britanyalı turistler aşçıbaşı Bujar İsmailti ve hemşire Earta Sejdiv İsmailti, balayını geçirmek üzere 28 Ağustos’ta Bodrum’a gitti. Geçen çarşamba Kara Ada’da denizkestanesinin üzerine basan çift, ambulansla Özel Unimed Kliniği’ne kaldırıldı ve ayaklarındaki dikenler çıkarıldı. Ancak turistler 890 poundluk faturayla şaşkına döndü. İsmailti, “Benim ayağıma 27, eşimin ayağına üç diken battı. Eşim için 326 pound, benim için 564 pound hesap çıkardılar. Konsolosluk, kaymakamlık ve sağlık grup başkanlıklarına şikâyetimizi ilettik” dedi.
Özel Unimed Kliniği yetkilisi Dr. Yasmin Wessels Çiftçi ise  “Çiftin ayaklarında 100’e yakın deniz kestanesi dikeni vardı. Antibiyotik tedavisi yaptık, lokal anestezi uyguladık, dikenleri çıkardık. Türk Tabibler Birliği tarifesine göre, yumuşak dokudan yabancı cisim çıkarmanın bedeli muayene ve ilaç dahil 300 lira, artı KDV’dir. Doktor ve iki sağlık memuru üç buçuk saat çalıştı. Bu rakamı diken sayısına çarpmadık” dedi. Muğla Sağlık Grup Başkanlığı ise şikâyet üzerine soruşturma başlattı.