Balbay Silivri'den Sincan Cezaevi'ne nakledilecek

Balbay Silivri'den Sincan Cezaevi'ne nakledilecek
Balbay Silivri'den Sincan Cezaevi'ne nakledilecek
Ergenekon Davası'nda 34 yıl 8 ay hapisle cezalandırılan CHP Milletvekili Mustafa Balbay talebi üzerine Silivri'den Sincan Cezaevi'ne nakledilecek.

Ergenekon Davası'nda 34 yıl 8 ayhapisle cezalandırılan CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Sincan Cezaevi'ne nakledilecek. 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin davaya ilişkin kararını açıklamasının ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne başvuran Balbay, ikametgahının Ankara olması, ailesi ve çocuklarının da kendisini daha kolay ziyaret edebilmesi için Sincan Cezaevine naklini istedi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Balbay'ın talebini kabul ederek naklini uygun buldu. Yazının Silivri 1 No'lu Cezaevi'nde kalan Balbay'a bildirilmesinin ardından Sincan Cezaevine nakil gerçekleştirilecek. Ancak CHP milletvekili olan Balbay'ın nakil olacağı tarih, can güvenliği nedeniyle açıklanmayacak.

HANGİ SUÇLAMALARLA CEZA ALDI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Balbay'ı, 765 sayılı TCK'nın 147. maddesine göre " Türkiye Cumhuriyeti icra vekilleri heyetini cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye eksik teşebbüs" suçundan 16 yıl, "kişisel verileri ele geçirmek" suçundan 7 yıl, "devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etme" suçundan 9 yıl, "yasaklanan bilgileri temin etmek" suçundan 2 yıl 8 ay olmak üzere, toplam 34 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırmıştı. AA


  http://www.radikal.com.tr/114634611463462

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bakalim Temyiz bu ise ve benzerlerine ne diyecek? - Anidya

  Her hangi bir vatandas olarak, bana bu siralanan suc tarifleriyle suclu zanlisina verilen cezalarin bir dengesini kurmak zor geliyor. Hukukcularin bu konudaki degerlendirmelerde biz siradan INSANlardan daha cok bilgileri ve dengeli -tarafsiz karar verme yetkileri olacagi kesin. Yine de konuya yukaridan bakinca ve icine dalip agirliginin altinda ezilmeden br degerlendirmeyle, Temyizin bu karari bozacagi gibi bir hissim var. Umarim yanilmiyorumdur. Belki benim gibi dusunen cok kisi vardir. Haydi hayirlisi.

  Suç.. - kaşınan adam

  Yüklenmedik suç kalmamış..Ne varsa yüklemişler