Balıbey: İstanbul'a 160 yeni okul hazır

Yeni eğitim yılında İstanbul'da hayırseverlerin de katkılarıyla 160 yeni okul açılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, önümüzdeki eğitim döneminde yaklaşık 250 bin öğrencinin...

İSTANBUL - Yeni eğitim yılında İstanbul'da hayırseverlerin de katkılarıyla 160 yeni okul açılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, önümüzdeki eğitim döneminde yaklaşık 250 bin öğrencinin ilköğretim birinci sınıfa kayıt yaptırmasının beklendiğini belirterek, "150 bin ortaöğretim ve 60 bin de okul öncesi olmak üzere yaklaşık 460 bin kayıt yapılacak. İstanbul'da 12 Eylül'de 2 milyon 200 bin öğrenci ve 75 bin öğretmenimiz ders başı yapacak" dedi.
Kentteki öğrenci sayısının her yıl Anadolu'daki bir ilçe nüfusu kadar arttığına işaret eden Balıbey, 100 yeni okulun eylülde, 60'ının da 15 Aralık'te eğitime gireceğini söyledi. İstanbul'a 100 okulun daha yapımının planlandığını açıklayan Milli Eğitim Müdürü Balıbey, bu okullar da bittiği zaman kentte eksik olan 15 bin dersliğin yarısının tamamlanmış olacağını ifade etti.
'Bilgisayarsız okul kalmayacak'
Balıbey, İstanbul'daki okulların bilgisayarlı eğitime geçmesi için çalışmaların da sürdüğünü söyledi. Kentteki bütün okullara ADSL sistemi bağlandığını belirten Ömer Balıbey, "2005 sonunda bilgisayar sınıfı olmayan tek bir okul kalmayacak. Okullarda boya, badana ve tadilatlar hızla devam ediyor. İlçe belediyeleri bu konuda katkıda bulunuyor. Bu yıl depreme dayanıklı 50 bin sıra da okullara dağıtıldı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7555157555150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.