Balığa çıkan 4 arkadaş boğuldu

Balığa çıkan 4 arkadaş boğuldu
Balığa çıkan 4 arkadaş boğuldu
İkisi işadamı ve ikisi memur dört arkadaşın hafta sonu balık avlamak için açıldıkları denizde can verdi


İbrahim EMÜL- Ufuk AKTUĞ- Sedat İSKENDEROĞLU


HATAY’ın Dörtyol İlçesi’ne bağlı Yeşilyurt Beldesi’nde balık avı için denize açılan Osmaniyeli 4 arkadaş, fırtına nedeniyle teknelerinin alabora olması sonucu boğuldu. 2'si işadamı 2'si memur 4 arkadaşın cesetleri, bir gün süren arama kurtarma çalışmasının ardından Adana’nın Yumurtalık İlçesi sahilinde bulundu.
Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİD) eski Başkanı Serdar Kılıç (42), işadamı Levent Dereli (43) ile Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde memur Yılmaz Ayten (54) ve ağabeyi Aslantaş Barajı’nda çalışan Makine Mühendisi Temel Ayten (60), dün sabah erken saatlerde balık avı için Osmaniye’den Dörtyol İlçesi’ne geldi. Buradan ilçeye bağlı Yeşilyurt Beldesi’ne geçen 4 arkadaş, kendilerine ait 5 metre uzunluğundaki tekneyle denize açıldı.
Öğle saatlerinde hava şartları bozulunca yakınları merak edip, amatör balıkçıları cep telefonuyla aradı. Ancak ulaşamayınca durumu jandarma ve polise bildirdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, gece geç saatlere kadar arama kurtarma çalışması yaptı ancak sık sık hafta sonları balık avına çıktığı belirtilen balıkçılara ulaşılamadı. Ara verilen çalışma bugün sabah saatlerinde denizden ve havadan devam etti. Adana Emniyet Müdürlüğü’ne ait helikopter havadan denizi tararke, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de denizi didik didik etti. Dörtyollu balıkçılar da arama kurtarma çalışmalarına balıkçı tekneleriyle destek verdi.


CESETLER YUMURTALIK İLÇESİ’NDE BULUNDU

Balıkçı teknesinin fırtınada başka bölgelere sürüklenmiş olabileceği ihtimali üzerine Adana’nın Yumurtalık İlçesi sahiline kaydırılan arama kurtarma çalışması sırasında ilk önce Makine Mühendisi Temel Ayten’in ardından da Serdar Kılıç, Yılmaz Ayten ve Levent Dereli’nin cesetleri bulundu. Sahil Güvenlik ekipleri, cesetleri sudan alıp karaya çıkarttı. Bu sırada Osmaniye’den Dörtyol’a gelerek umutla bekleyen ailelere de acı haber ulaştırıldı. Kayıp balıkçıların aileleri, aldıkları haberle yıkılırken cesetleri teşhis etmek için Yumurtalık İlçesi’ne gitti. Ailelerinin gözyaşları içinde teşhis ettiği cesetler, ambulanslarla otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. (dha)