Balık avına çıkan dört arkadaş fırtınada boğuldu

Balık avına çıkan dört arkadaş fırtınada boğuldu
Balık avına çıkan dört arkadaş fırtınada boğuldu

Osmaniye?de kayıp arkadaşlarını bekleyen yakınları acı haberle yıkıldı. FOTOĞRAF : UFUK AKTUĞ/ DHA

HATAY - Hafta sonlarını balığa çıkarak geçiren dört arkadaş, fırtınada teknelerinin alabora olması sonucu boğuldu. İkisi işadamı ikisi memur dört arkadaşın cesetleri, bir gün süren arama kurtarma çalışmasının ardından dün Adana’nın Yumurtalık ilçesi sahilinde bulundu.
Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİD) eski Başkanı 42 yaşındaki Serdar Kılıç , 43 yaşındaki işadamı Levent Dereli ile Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde memur 54 yaşındaki Yılmaz Ayten ve Aslantaş Barajı’nda çalışan ağabeyi 60 yaşındaki Makine Mühendisi  Temel Ayten önceki gün balık avı için Osmaniye’den Dörtyol’a gelmiş, kendilerine ait 5 metrelik  tekneyle açılmıştı.
Öğle saatlerinde hava şartları bozulunca cep telefonuyla teknedekileri arayan ama ulaşamayan yakınlarının ihbarı üzerine Sahil Güvenlik harekete geçti. Gece sonuç alınamayan arama çalışmaları, dün yeniden havadan ve karadan başladı. Teknenin fırtınada sürüklenme ihtimaline karşı Yumurtalık sahiline kaydırılan aramada önce Temel Ayten’in ardından Serdar Kılıç, Yılmaz Ayten ve Levent Dereli’nin cesetleri suda bulundu. Dörtyol’da umutla bekleyen aileler acı haberle yıkıldı. Cesetler, ambulanslarla otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. (dha)