Balık Ayhan'a Roman tepkisi

Balık Ayhan'a Roman tepkisi
Balık Ayhan'a Roman tepkisi
AKP grubuna katılan Roman sanatçı Balık Ayhan'a, Roman derneklerinden sert tepki geldi. Derneklerin seçtiği üst kurul, tüm siyasi partilere eşit mesafede durma kararı almıştı.

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı düzenlediği basın toplantısında, 7-9 Ocak tarihleri arasında, Kuşadası’nda 144 dernek ve 6 federasyonla gerçekleştirilen ‘’Roman Çalıştayı’’ndaki amaçlarının, bu dernekleri temsil eden bir üst kurul seçmek olduğunu belirtti. Yapılan seçim sonrasında, 12 kişilik bir üst kurul oluşturulduğunu anımsatan Makaracı, “Bu üst kurulun almış olduğu ilk karar, tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzdur. Bu tarihten itibaren, kendini Roman halkının temsilcisi gibi gösteren Balık Ayhan’ın, Romanları hiçbir şekilde temsil edemediğini ve kendisini hiçbir şekilde desteklemediğimizi bildiririz” dedi.

Bundan sonra tüm siyasi parti yöneticilerinin muhatap alması gereken kurulun, 144 dernek yöneticisinin seçmiş olduğu üst kurul olduğunu söyleyen Makaracı, üst kurulun ve federasyonun ciddiye alınmadığı hiçbir toplantıya da katılmayacaklarının duyurdu.

Toplantıya, Aydın , İzmit, Adana , İstanbul, Çanakkale , Balıkesir, Edirne ve Trakya’dan Roman Dernekleri ve Federasyon temsilcileri katıldı.


  http://www.radikal.com.tr/103694910369493

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ROMENLERİN AK PARTİYE - Hevwelatî

  Diyet borçları yoktur.Biri kalkıpta Romenlere AK Parti hak ve özgürlük tanıdı demesi de çok yanlış ve taraflıdır. Bu ülkede taşlar oynadıysa AB giriş süreci ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün muassır medeniyet seviyesine ulaşmak için atılan adımlardır. AK Partinin görüş ve çizgisi bellidir.İsalmdır.Ve hep islama doğru kaymıştır.Romenlerin bir kültürü var bu kültür AK parti siyaseti ve tüzüğü ile terstir. Bu gün AK parti sadece politik çıkarları için halka nazik görünmekte.Bir zamanların Şah dönemindeki İran ve bugün ki Molla rejimi nin AK Parti ile ilerde nasıl ve hangi özgürlük hangi insan haklarından bahsedilebilir.

  Balık Ayhan öyle bir şey demedi iki - hurdolaş

  Birincisi Balık Ayahan ben bütünRomenlerin temsilcisiyim demedi. İkincisi bundan yedi sekiz yıl önce Romenler böyle kimliklerini ortaya koyacak cesaret ve çıkışı yapmaları imkansızken bugünler geldiler. Bunu tek etkeni Akparti'ni açılımıdır.. O nedenle bugün romenleri temsil edcek bir parti varsa o da Akpartidir.Nankörlük etmeyin biraz kadirşinaz olsun dernek başkanlar. üçüncüsü balık Ayhan'ı bu toplumda bu açıklamayı yapan diğr Romenlerden daha temsil kabiliyetne sahiptir. Unutmayın..

  Roman'lar... - SANDALYE

  Roman yurttaşlara ülkede ilk kez birisi, üstelik de Başbakan "el uzattı", birileri bundan rahatsızlık duydu. Ah!.. Gözün kör olmaya kaos/kaosçuluk.. Başbakan Kürtlere el uzatır BDP rahatsızlık duyar, Alevilere el uzatır dedeler rahatsızlık duyar.. Örnekleri artıra bilirim, ama şu "birileri" var ya!.. Bunlar "istikrardan, mozaiklerin kabulünden" RAHATSIZ olurlar, kaos ortamlarını severler. Çünkü kaos onların semayesidir. Ve o çirkin sermayeyi sıfırlayan Başbakan Erdoğan'ı kutlarım.......