Balıkçılar mutlu ve umutlu

Balık sezonunun açıldığı Kumkapı Balık Hali dün görülmeye değerdi. Yasağın önceki gece saat 24.00'de sona ermesinin ardından denize açılan balıkçılar sabaha karşı seferden döndü.
Haber: TÜLAY BATUR / Arşivi

İSTANBUL - Balık sezonunun açıldığı Kumkapı Balık Hali dün görülmeye değerdi. Yasağın önceki gece saat 24.00'de sona ermesinin ardından denize açılan balıkçılar sabaha karşı seferden döndü. Hepsinin yüzü gülüyordu. Çünkü deniz bereketini göstermişti. Sabahın ilk ışıklarında tezgâhlar balıkla doldu. Bol olan 'istavrit'in kasası sabahın erken saatlerinde 60 ile 70 milyon arasında değişirken öğleden sonra 35 ile 40 milyondan satıldı.
Karakaya Kardeşler teknesinin reisi Hayri Karakaya denize döndükleri için çok mutlu olduğunu söyledi. Karakaya "Deniz çok güzel, sakin ve rengârenkti. En çok istavrit vardı. 2 bin Lüfer, 80 kasa İstavrit ve 15 kasa Çinekop tuttuk. İki hafta sonra da palamuttan umutluyuz"
İlk gün fiyatlar şöyle oluştu: İstavrit: kilosu 7 milyon, çipura: 10 milyon, mezgit: 10 milyon, mırlan: 10 milyon, sarıkanat: 15 milyon, tekir: 15 milyon, barbunya: 20 milyon.