Balıkesir'de 10 yaşındaki öğrencisiyle evlenmek isteyen öğretmen tutuklandı

Balıkesir'de 10 yaşındaki öğrencisiyle evlenmek isteyen öğretmen tutuklandı
Balıkesir'de 10 yaşındaki öğrencisiyle evlenmek isteyen öğretmen tutuklandı
Balıkesir'deki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 51 yaşındaki İ.K., iddiaya göre, 10 yaşındaki öğrencisiyle rüyasında nikahlandığını gördüğünü söyleyip çocukla evlenmek isteyince ailenin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen İ.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

RADİKAL - Balıkesir'de ilkokul 4'üncü sınıfta okuyan kız öğrencinin ailesi, evli ve üç çocuk babası sınıf öğretmeni İ.K.'nin çocuklarına ilgi duyduğunu öğrenince, durumu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilen müfettişler konuyla ilgili inceleme başlattı.

MEB GÖREVDEN ALMAYIP, BAŞKA OKULA ATAMIŞ

Müfettiş raporuyla iki ay süreyle görevinden uzaklaştırılan İ.K., daha sonra Dursunbey'in Göbül Mahallesi'ndeki okula atandı. İddiaya göre İ.K., bir süre önce eski öğrencisinin babasını arayıp, kızıyla rüyasında nikahlandığını gördüğünü ve Balıkesir'e gelip onu almak istediğini söyledi. Durumu polise bildiren baba, İ.K.'yı Balıkesir'e davet etti. Öğretmen, küçük kızı almak için geldiği Balıkesir'de gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

PSİKİYATRİST: TEDAVİ EDİLMESİ GEREKİRKEN BAŞKA OKULA GÖNDERİLMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Anlatıldığı kadarıyla İ.K.'nın 'cinsel hezeyanlı akıl hastası' belirtileri gösterdiğini kaydeden psikiyatrist Dr. Bekir Ceylan, "Bu öğretmenin tedavi edilmesi gerekirken, Balıkesir'den Dursunbey'e atanması ve görevlendirilmesi düşündürücüdür. Öğretmenin cezaevi yerine akıl hastanesinde olması gerekirdi. Çünkü akıl hastası olduğu için yaptığı suçun farkında değil ve yaptığı davranışın yanlışlığını ayırt edemez. Cezai ehliyeti de kısmen yoktur" dedi.
DHA


  http://www.radikal.com.tr/136235513623551

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunlar için sünnettir - izninizle

  Hiç şaşılacak bir şey yok. Yüzyıllardır milletçe kendimizi gayet güzel kandırdık. İşin gerçek yüzü bu. Taht kendilerine geçince, tüm pislikleri de ortaya çıktı. Böylesi de iyi oldu aslında.