Balıkesir'de göstericilere bıçaklı saldırı

Balıkesir'de göstericilere bıçaklı saldırı
Balıkesir'de göstericilere bıçaklı saldırı
Balıkesir'de Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek için toplanan kalabalığa, bıçaklı bir grup saldırdı.

BALIKESİR - Saat 18.00'den itibaren çoğu liseli ve üniversiteli gençlerin oluşturduğu eylemciler, Atatürk Anıtı önünde toplanmaya başladı.

Hükümeti bir kez daha istifaya çağıran eylemciler "İki ayyaşın hesabını soracağız", "Hepimiz çapulcuyuz" yazılı pankartlar taşıdı. Bu arada eylemi düzenleyenler sık sık diğer arkadaşlarını provokasyonlara karşı uyardı.

Korkulan provokasyon yaklaşık 2.5 saat sonra gerçekleşti. Atatürk Parkı'nda toplanan yaklaşık 15-20 kişilik grup, saat 20.45 sıralarında anıtta sloganlar atıp, şarkılar söyleyen yaklaşık bin kişilik gruba saldırmak istedi.

Bir anda alana dalan saldırganlar panik yarattı. Araya giren sivil polisler saldırganları durdururken, Çevik Kuvvet ekipleri de devreye girdi. "Polise uzanan eller kırılsın" diye slogan atan saldırganlardan bazıları gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki saldırganın üst aramasında bıçak bulundu.

Olay sonrası polis anıtın etrafında çember oluşturdu. Anıttaki eylemciler "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Atatürk gençliği görev başında" diye bağırıp, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Gezi Parkı nöbeti devam ediyor.

DHA - Hilmi DUYAR / Coşkun YAMAN


  http://www.radikal.com.tr/113618111361812

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  amerikan uşakları iş başı yapmış. - demlicay2011

  linç edilebilirlerdi. anneleri üzülürdü. bu yandaş takım hep polisin arkasına sığınarak saldırır zaten. sürü gibi davranırlar. aldığınız soluk bile fazla soylu gibisiniz. atın tutun yabancı malına muhtaç mısır pakistan kılıklılar. eninde sonunda avrupanın kölesi olacaksınız bu kaçınılmazdır. bu topraklar size fazla çünki . üretmeden bıçak taşıyorak bu anadoluda daha fazla barınamassınız.

  Baltacılar - Canbaba68

  Mısırdaki baltacıların bizdeki izdüşümcüleri satırlı tekbirciler su üstüne çıkmaya başladılar. Tayyip % 50 yi sokağa çağırırsa- kiçoğunluğu itibar etmeyecektir- iç savaşa davet çıkarır. Buda derin devlet içindeki ittihatçı kafalara gün doğurur. darbenin zemini açılır...