Balkonda donla oturdu, gözaltına alındı

Balkonda donla oturdu, gözaltına alındı
Balkonda donla oturdu, gözaltına alındı
Samsun'da evinin balkonunda sürekli atlet ve külotla oturduğu iddiasıyla mahalleli tarafından polise şikayet edilen 40 yaşındaki E.Y., polis tarafından gözaltına alındı.

SAMSUN - Sıcaktan bunaldığı için balkona çamaşırlarıyla çıktığını söyleyen E.Y., nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Olay dün merkez Canik İlçesi, Belediyeevleri Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre E.Y., birinci kattaki evinin balkonuna atlet ve külotla çıkıp oturdu. Uzun zamandır aynı şekilde balkona çıktığı belirtilen E.Y., uyarılarını dinlemeyen mahalle sakinlerince polise şikayet edildi. Mahalle sakinlerinden biri polise, "E.Y. sürekli olarak balkona iç çamaşırlarıyla çıkıp oturuyor. Kadınlar ve kız çocuklarımız bu nedenle balkonlara çıkamaz oldu" diyerek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine polis evine gittiği E.Y.'yi gözaltına aldı. Polise ifade veren E.Y., "Havalar çok sıcak ve evin içinde oturulmuyor. Bu nedenle iç çamaşırlarımla balkona çıkıp serinliyorum. Kimseyi taciz etmek gibi bir niyetim yok" dedi.

Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Adliye'ye sevk edilen E.Y., savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (Hakan ÇELİKBAŞ/DHA)


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  Mahkeme

  ,

  Bugün

  ,

  Kız

  ,

  adliye

  ,

  nöbetçi

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/114908411490844

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerekçe?!! - Pe@ce

  TCK'de böyle bir ceza mı var ki? "Türk örf ve adetlerine aykırı" filan diye saçmalamasınlar sakın; bence bu don-atlet muhabbeti tam bizlik! Pazar'da kadın iççamaşırlarını üzerlerine giyerek bağıra bağıra iki kuruş kazanmaya çalışan zavallı esnafa da sarmasalar bari!

  NAMUS BEKÇİSİYİZ YA - pispor

  bu ülkedeki tüm vatandaşlarının namusundan kendimizi sorumlu tutuyoruz böyle bir avanak toplumuz işte ben işyerinde yanı başımda şortla oturan bayanı iş arkadaşım gibi görüyorum bazen ne giydiğini bile dikkat edemezken bu vatandaş kendi balkonunda oturan adamın giyiminden şikayetçi olmuş

  adam - ehli-keyf

  don yerine şort atlet yerine kolsuz tişört giyse gene aynı durum olur muydu diye merak etmekle beraber, ay atlet don oturan adam gördük karılırımızın kızlarımızın namusu gitti kafasını da tedavilik buluyorum.

  ... - isakent

  sıcakmış seni gören karşı balkonda ki biride donlarıda fora ederse ne olacak bir arada yaşamanın adabını bilmiyoruz maalesef