Balkonda kurban kesene bin 12 lira ceza

Balkonda kurban kesene bin 12 lira ceza
Balkonda kurban kesene bin 12 lira ceza
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adana'da bir apartmanın 8. katındaki balkonda kurban kesen kişiye 1012 lira ceza uygulandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı boyunca hayvan kesimleri sırasında çevrenin kirlenmemesi ve kötü kokuların önlenmesi için çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetim ekiplerinin, Çevre Kanunu’nu ihlal eden işletmelere ve vatandaşlara ceza uyguladığı belirtildi.

Bayram süresinde aralıksız devam eden denetimlerde ilginç olaylar yaşandığı vurgulanan açıklamada, Bakanlığın Adana ’da gelen şikayetler üzerinde bir evin balkonunda kurban keserek Çevre Kanunu'nu ihlal eden bir vatandaşa ceza uyguladığı kaydedildi.

Açıklamada, Bakanlığın balkonda ceza kesen vatandaşa "acımadığı" belirtilerek, "Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nın üçüncü günü Adana Yeşilyurt Mahallesi Cemil Kara Apartmanı’nın 8. katında balkonda kurban kesen vatandaşa 1012 TL cezai işlem uyguladı. Bakanlık, Kurban Bayramı süresince belediyeler tarafından kurulan ve izin alınmış yerler dışında kesim yapan ve gerekli kurallara uymayarak çevreyi kirleten kişilere bin 12 TL, işletmelere ise 40 bin 636 TL ceza kesti" ifadeleri kullanıldı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/115609411560942

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  acısaydınız!! - korsansozlukcu

  dün saat 15 sularında beyoğlu belediyesi'nin piyalepaşa bulvarı(yanlış vermiyeyim adresi. feriköy'den aşağı inilip kasımpaşa'ya doğru gidilen mevkide.) kurban satınalmak ve hijyenik koşullarda kestirmek istedik. vardığımızda belediye kendi tesisini kapatmıştı. (daha saat 3 niye kapatıyorsun ki) biz yine de pazara bakalım dedik. her taraf hayvan pisliğiyle doluydu. hala satışlar sözkonusuydu. ve diğer hayvanların gözü önünde en kötü koşullarda kesim yapılıyordu. kurban almaktan vazgeçtik haliyle. oradaki görevlilere sorduğumuzda şifahi olarak kaçak kestiklerini bildirdiler. bunun üzerine ibb'yi aradık. ibb beyaz masa çok dikkatli bir şekilde (sağolsunlar) bizi beyoğlu belediyesi'ne yönlendirdi. birinci denememizde beyoğlu belediyesi'nin santraline ulaşmak mümkün olmadı. tekrar beyaz masa'yı aradık. bu kez bizi santrale bağladılar. orada bulunan çağrı görevlisi hanfendiye durumu izah ettik. kendi kesim alanları olmasına karşın açık adres istediler. oradan ayrıldığımız için açık adres veremedik. açık adres yerine sizin kesim yeriniz, piyalepaşa'da dedik. yine de sokak ismi filan istediler. baktık ki kayıt oluşturmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. şikayetimizden vazgeçtik. buradan şikayet edelim istedik... beyoğlu belediyesi kaçak kesim'e neden izin verir?

  Almanya - anarshit

  Almanya'da bilmemkaçıncı kattaki evin banyo küvetinde dana kesmiş bir ırkın ahvadıyız.