Balon Kadıköy'e veda etti

Balon Kadıköy'e veda etti
Balon Kadıköy'e veda etti
Kadıköy'ün simgesi haline gelen seyir balonu kaldırıldı. Balonun yerine sır gibi saklanan sürpriz bir proje geliyor

İSTANBUL - Kadıköy'de bulunan ve sabit çelik halatla yükselip manzara seyri yaptırılan balon yerinden kaldırıldı. Hava şartları elverişli olmadığı zamanlarda havalanamayan balon için Kadıköy Belediyesi de işletmeci firma taahhütlerini yerine getirmediği gerekçesiyle tahliye davası açtı ve tahliye işlemi için firmaya tebligat gönderdi.

Bir süredir vatandaşların platformunda görmediği balon için çalışanlar "Bakıma gitti" açıklaması yaparken, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün aynı alanda Kadıköy'ün ve İstanbul'un tanıtımına katkı sağlayacak sır gibi saklanan sürpriz bir proje hazırlattığı öğrenildi.

2005'TE HALATLARI KOPMUŞTU
10 yıldır hizmet veren önceleri rengi sarı olan daha sonra beyaz üzerine Türk bayrağı motifleri ile hizmet veren balon 2005 'te rüzgarın da etkisiyle savrulmuş ve içinde 8 kişinin bulunduğu balonu yere indirmek yaklaşık 15 dakika sürmüştü.

Dünyada sadece 22 adet olduğu belirtilen ve sabit olarak platforma bağlı olana balon Fransız-Alman ortak yapımı. Sepeti 30 yolcu ve bir de pilot olmak üzere 31 kişi alıyor. Çelik halatlarla yere bağlı olan 22 metre çapında olan ve 5 bin metreküp helyum alan balon hava durumuna göre 200 metreye kadar yükselebiliyor.

DHA - Hasan ERŞAN


  http://www.radikal.com.tr/115503811550389

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  saçmalık - zazu

  O balon o kadar saçmaydı ki oraya birinin zevzek hevesi yüzünden konmuştu. gereksiz yere insanların göz zevkini bozdu bunca zaman. Orada bulunun işletmeler de çok berbatlar kadiköy'ün en güzel yerinde leş gibi bir yer denizin üstünde kafana kakarak kötü hizmet veren iki işletme var orada oysa gayet şık temiz mekanlar olabilir illaki pahalı olması gerekmiyor temizlik ve çeki düzenin özenli hizmetin pahalı bir şey olduğuna inanmıyorum.Balonun kalkması yerinde olmuş inşallah yerine gelecek olan şey başka zırva bir hayalin tatmini olmaz.

  CHPli Selami Öztürk - BMK

  Sevgili Radikal, o balonu oraya koyan, sonra kaldıran ve şimdi sürpriz projesi olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün CHPli olduğu bilgisinin habere eklenmesi, 'oraya cami yapılır' gibi reflekslerin önlenmesi açısından çok önemli. Dikkatinize. Teşekkürler.

  Çılgın proje - kaşınan adam

  İstanbul için yapılan projeler çılgın proje olarak adlandırılmasın artık.Çılgın proje denince aklıma AKP nin abuk sabuk projeleri geliyor. İnsan daha ne olduğunu öğrenmeden tiskinti hissediyor.

  Rahatladık! - BMK

  O balon hiçbir zaman Kadıköy'ün simgesi değildi. Manzarayı bozan bir hilkat garibesiydi. Kaldırılmasından bir Kadıköylü olarak çok memnunum. Son belediye seçimlerinde AKP'nin Kadıköy adayı mimar Sinan Genim, seçilirse balonu kaldıracağını söylemişti. Bu vaadin beğenildiğini gören Selami Öztürk de bunun üzerine -kendi koyduğu!- balonu kaldıracağını vaadetmişti. Tebrikler, sözünde durmuş. Umarım onun yerine başka bir taşra eğlencesi yerleştirmez. (Bazı yorumcu arkadaşlar dikkat, haberi dikkatli okuyun: Sürpriz proje hazırlatan hükümet değil Selami Öztürk. Alışkanlıklarınız sizi yanıltmasın...)

  chp li belediye cami yaparmış - likapa

  yorumcular haberi okumadan yorum yapmışlar herhalde:) kadıköy belediyesi çılgın proje yapacakmış.yani akp den kopye çekmeye başladı herhalde çılgın mılgın:) hem kadıköy belediyesi cami mi yaparmış, chp li bir belediye tarihinde hiç cami yapmış mı ki cami yapsın.hoş ihtiyaç da yok zaten. milletimiz kendi camisini bugüne kadar nasıl yaptıysa bundan sonra da yapar.

  proje - theraven

  Bana sorarsanız olsa olsa bir cami de oraya yapılır. Bu hükümetten başka süpriz beklenmez.

  Dokunmadık ellenmedik bir yer bırakın geleceğe lütfen! - hakanhydar

  Yak yık butun fotoğrafları,insana, insanlığa ve tarihe ait bütün simgeleri nesneleri ağaçları, yapıları...!