Balyozlu çete yakalandı

Balyozlu çete yakalandı
Balyozlu çete yakalandı
Adana'da işyerlerinin kapılarını balyozla kırıp, hırsızlık yaptığı öne sürülen 4 kişi yakalandı.

ADANA - Merkez Çukurova İlçesi'nde devriye gezen polis ekipleri, Toros Mahallesi ara sokaklarında şüphe üzerine bir otomobili durdurarak kontrol etmek istedi. Polislerin 'Dur' uyarısında bulunduğu aracın sürücüsü, kaçmaya başladı. Kısa süren kovalamaca ardından araç ve içindekiler, polis ekiplerince yakalandı.

Otomobilde arama yapan polisler, 4 kar maskesi, cep telefonları, 2 dizüstü ve 1 tablet bilgisayar ile eldiven ve balyoz ele geçirdi. Şüpheliler; 19 yaşındaki Can A., 22 yaşındaki Vedat A. ve 19 yaşındaki Kemal E.'yi gözaltına alınarak Hırsızlık Büro Amirliği'ne götürülürken, 17 yaşındaki H.A., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Asayiş Şubesi'nde sorgulanan şüpheliler, kiraladıkları araçla Toros, Yurt ve Sümer mahallelerinde 3 ayrı işyerini soyduklarını itiraf etti. Polisler, hırsızlık olayların gerçekleştiği işyerlerinde yaptığı incelemede, kapılarının kırık olduğunu saptadı. Şüphelilerin "Kapıları açmakla uğraşmak yerine zaman kazanmak için kapıları balyozla kırıyorduk" diye ifade kullandıkları ifade edildi. 'Nitelikli hırsızlık, mala zarar vermek ve konut dokunulmazlığını ihlal' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.

DHA - Fatih KARAÇALI


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Fatih

  ,

  Çocuk

  ,

  Konut

  ,

  Bilgisayar

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  şüphe