Bambi Cafe taciz için özür diledi

Bambi Cafe taciz için özür diledi
Bambi Cafe taciz için özür diledi
Bambi Cafe'ye ait Bambi Kuruyemiş'ten gece sipariş veren M.Ö.'nün, siparişi getiren çalışan tarafından tacize uğraması büyük tepki topladı. Bambi Cafe yetkilileri, tacizi doğrularken, o çalışanın işten çıkarıldığını belirterek, tacize uğrayan M.Ö.'den ve kamuoyundan özür diledi.

RADİKAL - Facebook’ta bir kadının yemek sipariş ettikten sonra servis elemanı tarafından taciz edildiğine dair paylaşım üzerine Bambi Kuruyemiş tacizciyi işten çıkardı, kamuoyundan özür diledi.

bianet’e konuşan Bambi yetkilileri tacizciyi işten çıkardıklarını ve hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yemeksepeti ise müşterilerin bilgilerini paylaşmak hususundaki sorularımıza cevap vermedi.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

M. Ö. ‘nün Facebook üzerinden paylaştığı taciz olayı şu şekilde yaşandı:

Yemeksepeti üzerinden Bambi Kuruyemiş’ten verdiği siparişin ödemesinde sıkıntı yaşandı. İki defa denemenin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine başka bir Bambi çalışanı M. Ö.’nün yaşadığı yere gelişinde ödeme gerçekleşti.

Olaydan birkaç saat sonra ödemeyi alan erkek çalışan, M. Ö.’ye taciz içerikli mesajlar atmaya başladı, taciz ve tehdit etti. M. Ö.’nün yaşadığı yeri ve telefonunu bildiğini belirterek tehdit ve tacizlerine devam etti.

BAMBİ'DEN ÖZÜR

M. Ö.’nün bu yazısı saat 13.30 itibariyle Facebook’ta 7 bin 454 defa paylaşıldı. Olayın üzerine Bambi Facebook sayfaları üzerinden bir özür notu paylaştı.

Paylaşımda tacizcinin sadece yedi gündür kendileri ile çalıştığını vurgulayan Bambi “kadına yönelik taciz ve şiddet olaylarının toplumumuzda onarılması güç yaralar açtığı böylesi bir dönemde bu üzücü olayın yaşanmasına sebep olan şahsın kurumumuzla olan ilişiğinin kesildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadesi kullanıldı.

Bambi yetkilisi bianet’e olaya ilişkin üzüntü duyduklarını ve tacizci ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  şiddet

  ,

  Yemek

  ,

  Erkek

  ,

  suç

  http://www.radikal.com.tr/130039913003994

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Erkek egemen zihniyeti ve saldırılarını pervasızlaştırıyor ! - Egemen Güntürkün

  Devletin kadınlara yönelik her türlü taciz ve şiddet eylemini açık bir şekilde kınaması gerekir... Tabi buna inancımız var mı ? Ebette malesef yok... Zaten tacize ve tehdite uğrayan Arkadaşımızın Resmi yollar yerine sosyal paylaşımı kullanması bu yüzden... Son olarak onun yazısından ufak bir alıntı "Bu ülkede polis veya hukuka inancım olmadığı için buradan paylaşmak istiyorum." Anlayana...

  Bu kadar mı? - sblgngr

  Şimdi bu gece o tacizci, işten çıkarılmanın da acısıyla katlanmış öfkesiyle, o kadının kapısına dayansa, elindeki tüm adres telefon vs. bilgileriyle ve dediklerini yapsa ne olacak? Polis esas görevi olan mağdur vatandaşı koruma görevini yapmış mı, yoksa facebook üzerinden muhalif avıyla mı uğraşıyor? Savcılık harekete geçmiş mi, yoksa diğer yüzde ellinin savcıları ve hakimleriyle cebelleşmekten kadınları korumaya sıra gelmemiş mi? Bize yine bir yanık kadın cesedinin arkasından ağlamak mı düşecek, yoksa huzur içinde uyuyalım mı?

  kadına şiddet son olsun - user783484

  sahi ne ara böyle bir ülke olduk biz. özür olayı iyi olmuş ancak bu kişi, bu bayanın başına daha fazla bela olmaz inşallah.

  BU YOL ZORBALARI DİZE GETİRİR - user550155

  Saldırganlarla, tacizcilerle ve şehir magandaları ile ferdi bazda ve herkesin tek tek mücadele etmeye çalışması yerine birlik olmasının her sorunu çözeceğine inanıyorum. Sosyal paylaşım sitelerinde ve medyada yer alacak teşhir etmelerle ulaşılacak netice eminim ki, hiç bir zaman haksızlıklara çare olmamış hukuk yolunda daha etkili olacaktır. Söz konusu tacize uğrayan bayan bu özrü kabul etmedikçe yapılan ahlaksızlık karşılık bulmuş olmayacaktır. Saygılarımla