Banka müdürünü rehin alıp 'kredi çekti' ama...

Banka müdürünü rehin alıp 'kredi çekti' ama...
Banka müdürünü rehin alıp 'kredi çekti' ama...
Adana'da kredi başvurusu kabul edilmeyince, bankanın kadın şube müdürünün boğazına bıçak dayayıp 15 bin lira gasp ettiği iddiasıyla tutuklanan 31 yaşındaki Fatih Edik hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

ADANA - Olay, merkez Çukurova İlçesi'nin Mahfesığmaz Mahallesi'ndeki banka şubesinde 16 Eylül 2013 günü meydana geldi. Çukurova İlçe Belediyesi'nde işçi olarak çalışan bir çocuk babası Fatih Edik, iddiaya göre maddi sıkıntıya düşünce özel bir bankanın şubesinden kredi talebinde bulundu. Olay saatine kadar bankada yaptığı başvurunun sonucunu bekleyen Edik, olumsuz cevap alınca banka müdürü 37 yaşındaki S.İ.B.'nin yanına girdi. İddiaya göre müdürün boğazına bıçak dayayan Edik, 15 bin liraya ihtiyacı olduğunu söyleyip, parayı vermesini istedi. Masaya konulan paranın içerisinden 15 bin lira alan Edik, güvenlik görevlisine de, "At silahını yoksa şah damarına bıçağı dayadım, bitti o zaman " diyerek silahını yere bıraktırdıktan sonra müdürle birlikte bankanın giriş kapısına gitti. Sonra da müdürü bırakıp kaçtı. Olaydan 5 dakika sonra yakalanan Edik, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

'PİŞMAN OLDUM'
Edik tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki ifadesinde, maddi sıkıntıya düşünce bankadan kredi talebinde bulunduğunu ve olay günü de talebinin akıbetini öğrenmek için bankaya gittiğini söyledi. Olay saatine kadar sonucu beklediğini belirten Edik, şunları anlattı: "Acil 15 bin liraya ihtiyacım vardı. Kredi için başvurdum, ama onaylanmadı. Bir başkasının başvurusunun müdürün aracılığıyla onaylandığını görünce yanına gittim. Balıkta kullandığım bıçağı çıkartarak, bana 15 bin lira lazım dedim. Daha fazlasını önüme koydular. Ben 15 bin lirasını aldım. Dışarı çıktıktan sonra pişman oldum. Aslında olay sırasında da 'ben nasıl böyle bir şey yapıyorum' diye de düşündüm. Dışarı çıkınca peşimden gelen olmadı. Bir bakkaldan sigara aldım. Karşıda polisi görünce, yanlarına gidip, aradığınız kişi benim diyerek teslim olup parayı da verdim. Polisler de şaşırdı. Yaptığımdan dolayı son derece pişmanım. Yaptığımın suç olduğunu biliyorum. Bile bile cahillik."

DAVA AÇILDI
Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianamesini hazırladı. 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede sanık Edik hakkında 'silahla yağma' suçundan 10 ile 15 yıl arasında hapis cezası istendi. Sanık Edik'in yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (Mehmet KAYMAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115440111544012

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  pismanlik fayda etmez - Dopchik

  zira adalet mulkun temeli.. kendin teslim olsan da cok ihtiyacin vardi gazap halinden kurtulamadin bu nedenle oldu diye cikmaz sen nasil dokunursun sermayenin parasina yaa...

  Gayrımeşru Ekonomi - yazarın sonu

  Herşey yolunda gidiyor ya akp iktidarının borazanlarına göre... Bu ülkede ömrü hayatımda şahit olmadığım kadar gasp ve soygunculuk olayına, hırsızlığa ve para kaldırma için adam kaçırma vakasına bu iktidar süresinde şahit oldum. Bu kadar büyük bir polis teşkilatı, iyi maaşlar, sosyal imkanlar bu denli büyük bir başarısızlık için mi finanse edildi. Ekonominin hiçte iyi olmadığını 3. sayfa haberlerinden daha net okursunuz. Bu ülkenin huzur mutluluk ve özgürlüğünü isteyen gençleriyle uğraşacağınıza çete düzeniyle ve onların sahipleriyle hesaplaşın.