Banka soydu, yakalanınca intihara kalkıştı

Ankara'da kaynakçılık yapan A.Ö ile çırağı T.B. bir bankaya girerek 100 bin liralık soygun gerçekleştirdi. Bankadan çıkan soygunculardan T.B. polis tarafından yakalanacağını anlayınca intihar girişiminde bulundu

 

ANKARA'nın Yenimahalle İlçesi'ndeki Ostim Sanayi Sitesi'nde, kaynakçılık yapan A. Ö. ile çırağı T. B., banka soymaya kalkıştı. Bir banka şubesinde personeli tehdit edip aldıkları 100 bin lirayla kaçarken, polisin kıstırdığı zanlılardan T.B. başına dayadığı tabancayı ateşleyip intihara kalkıştı.


A. Ö. ile yanında çırak olarak çalıştırdığı T. B., kar maskelerini taktıktan sonra Ostim Uzayyolu Caddesi'ndeki bir banka şubesine girdi. Güvenlik görevlisini ellerindeki silahla tehdit edip tabancasını alarak etkisiz hale getiren 2 kişi, banka görevlilerinden aldıkları yaklaşık 100 bin TL'yi alarak çalıntı otomobille kaçmaya başladı.


Bankadan alarm verilmesi üzerine harekete geçen polis ekipleri soyguncuların kaçtığı çalıntı olan plakasız otomobili Demetevler 12'nci Cadde'de kıstırdı. Karşısında polisi gören T. B., panikleyerek araçtan inip, tabancayla kendi başına ateş etti. Ağır yaralanan T.B. ambulansla bölgeye en yakın Onkoloji Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.


Diğer soyguncu A. Ö. de polisler tarafından gözaltına alındı. Bu arada bankadan çalınan paralar ile banka güvenlik görevlisinin tabancası da otomobilde bulundu.