Bankadan çalıp İddaa'ya yatırdı

Veznedar olarak çalıştığı özel bankadan aldığı 105 bin 500 avroyla ortadan kaybolan ve parayı şans oyununa yatıran Yusuf Kaymaz'a beş yıl 10 ay hapis cezası verildi.

ANTALYA - Veznedar olarak çalıştığı özel bankadan aldığı 105 bin 500 avroyla ortadan kaybolan ve parayı şans oyununa yatıran Yusuf Kaymaz'a beş yıl 10 ay hapis cezası verildi. Bir bankanın Antalya bölge veznedarlığını yapan 37 yaşındaki Kaymaz, geçen mayıs ayında 105 bin 500 avroyla ortadan kayboldu. Olay banka müfettişinin Antalya'ya gelmesiyle ortaya çıktı. Polis kısa sürede Kaymaz'ı yakaladı. Veznedar cezaevine gönderilirken, para bulunamadı. Antalya 2.
Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Kaymaz, çaldığı parayla Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2- 1 yendiği derbi maçında iddaa oynadığını ve tüm parayı fanatik taraftarı olduğu sarı- kırmızılılara yatırdığını itiraf etti. Kaymaz, bugünkü duruşmada yedi yıl hapise çarptırıldı. Ancak duruşmalardaki iyi hali ve çaldığı parayı çalışıp geri ödemeye söz vermesi nedeniyle ceza, 5 yıl 10 aya indirildi. Mahkeme Kaymaz'ın parayı ödemesine de karar verdi.