Bankamatikten kaldırıma

Medine Yağmur, akıl hastası eşi ve en büyüğü yedi yaşında üç çocuğuyla sokakta yaşam savaşı veriyor.
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Medine Yağmur, akıl hastası eşi ve en büyüğü yedi yaşında üç çocuğuyla sokakta yaşam savaşı veriyor. Ev kirasını ödeyemeyip sokağa atılan, havalar soğuyunca bir bankanın ATM kulübesine sığınan aile, polislerce yerleştirildiği otelden de atıldı.
Evlerde gündelikçi olarak temizliğe giderek ailesinin geçimini sağlayan 38 yaşındaki Medine Yağmur, işsiz kalınca kirayı ödeyemez oldu ve akıl hastası eşi 40 yaşındaki Hamit, çocukları yedi yaşındaki Zeynep, üç yaşındaki Yağmur ve iki aylık Adalet'le sokağa atıldı.
Soğuk nedeniyle Turhan Cemal Beriker Bulvarı'ndaki ATM kulübesine sığınan aile, sonra polisler tarafından Gür Palas Oteli'ne yerleştirildi. Ancak talihsiz aile,
"Otelimizi pisletirler" denilerek kapı dışarı edildi. D-400 karayolu kenarındaki kaldırıma yerleşen aile, çöplüklerdeki yemek atıklarıyla karnını doyuruyor. Eşinin askerdeyken hastalandığını anlatan Medine Yağmur, "Nasıl devlet askerde ölenlere, sakat kalanlara yardım ediyorsa, biz de yardım istiyoruz. En azından bize başımızı sokacak bir ev versin. Çocuklarım üşüyor" diyor. Açlıktan ağlayan Adalet'i kucağına alıp susturmaya çalışan Zeynep ve Yağmur ise "Ne olur bize yardım edin" diye yakarıyor.