Baran gözyaşlarıyla: 'Tek suçlu okul yönetimi'

TED Ankara Koleji'nin çatısından düşerek yaşama veda eden 16 yaşındaki Baran Ünal, dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Baran'ın annesi Nilgün Ünal ve diğer öğrenci velileri, kazanın okul yönetiminin ihmalkârlığı yüzünden olduğunu ileri sürdü.

ANKARA - Okulun çatısından düşerek hayatını kaybeden TED Ankara Koleji öğrencisi 16 yaşındaki Baran Ünal dün ailesi ve arkadaşları tarafından gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Baran'ın cenazesi, Maltepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi. Baran'ın annesi Nilgün Ünal, cenaze sırasında okulun ihmalkârlığı nedeniyle oğlunu kaybettiğini savunarak, "Onlarla hesaplaşacağız" dedi.
Baran Ünal'ın cenaze törenine okul arkadaşları ve aileleri de katıldı. Maltepe Camisi'nin avlusunda, cenazenin başında bekleyen veliler, okul yönetimine tepki gösterdiler. Veliler, TED Ankara Koleji'nin merkeze oldukça uzak olan İncek Kampüsü'ne taşındıktan sonra bir türlü kendini toparlayamadığından yakınarak, "Son bir yılda dört çocuğumuzu toprağa verdik. Okul yönetiminin bir an önce kendine çekidüzen vermesi gerekiyor" diye konuştu. Baran'ın ağabeyi Bora Ünal, anne Nilgün ve baba Ali Ünal, gözyaşlarına boğuldu.
Ağabeyinin düğünü vardı
Baran Ünal, ders saati sonrasında, bir arkadaşıyla birlikte günbatımını izlemek için çatıya çıkmış, ancak dengesini kaybedip yere düşmüştü. Baran, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Baran yaşasaydı dün son yolculuğu yerine ağabeyinin düğününe katılacaktı. Ünal ailesi, düğün evi hazırlığı yaparken, cenaze evinde taziyeleri kabul etmek zorunda kaldı.


    http://www.radikal.com.tr/7650397650390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.