Baransu, Başbakan'a twitter'dan yanıt verdi

Baransu, Başbakan'a twitter'dan yanıt verdi
Baransu, Başbakan'a twitter'dan yanıt verdi
Başbakan Erdoğan'ın yayımlanan MGK belgeleriyle ilgili 'Vatana ihanettir' açıklamasına haberi yazan Mehmet Baransu twitter'dan yanıt verdi.


Baransu, Twitter 'da şunları yazdı:
* Başbakan Taraftaki belgelerle ilgili konuşmuş: Devletin mahremini ifşa etmenin adı adı özgürlük değil düpedüz bu vatana ihanettir.

* Sayın Başbakan, kurban verdi diye fişleme yapmak vatana ihanet değil de bunu ifşa etmek mi vatana ihanet.

* Syn Başbakan: İhaleye girecek muhalifleri MİT'in dinleyip sizlere fişlemesi vatana ihanet değil de bunların belgelerini yayımlamak mı ihanet

* Sayın Başbakan eski genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt da beni vatan haini ilan etmişti. Kendisine aynen şunları söylemiştim; "Doğu cephesinde, Hamidiye alaylarında şehit olan 77 dedemden birinin tırnağı edemezsiniz." Kim hain kim vatanperver zaman gösterecek

* Syn Başbakan,Size bağlı kurum cemaate kurban hissesi verdi diye bir devlet memurunu neden fişler? Vatan hainliğini boşverin buna cevap verin Ortalık ucuz kahramanlardan, söylemlerden geçilmiyor. Bu millet bu laflara alışık. Siz önce neden cemaatleri fişlediniz bunun hesabını verin Cemaatleri dindarları fişlemek, cemaate kurban hissesi verdi diye rapor tutmak düpedüz vatana ihanettir. Siz hainlerden hesap sorun Eğer hainlerden hesap soramıyorsanız bu şu anlama gelir. Fişleme emrini siz verdiniz. Kaldı ki Başbakanlığa gelen belge de bunu gösteriyor.

* Hırsız olmaktansa, milleti fişlemektense bu hükümet tarafından vatan haini damgası yemek şereftir.

* Başbakan: "Devletin öyle mahremleri vardır ki bu bilgileri kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur." Doğru kurban keseni fişlemeniz çok mahrem
Hırsızlık yapmak vatana ihanet midir? Bu millet çok kısa zamanda vatan hainlerini de öğrenir. Sayın Başbakan mgknın, mitin raporları doğru mu? Doğru. Hüseyin Çelik de doğruladı. Milleti neden fişlediniz bunun hesabını verin

hürriyet.com.tr

 

Erdoğan'dan Taraf'a çok sert suçlama: Bu vatana ihanettir

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/116499711649974

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cemaat önüne geleni içeri attırdığınd gülüyordun ne oldu şimdi? - yakamoz42

  İşinize gelmedimi bir başbakanı bile harcamaktan utanmıyorsunuz.SAM amcaya fethullah gülen e fazla güvenme.Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..

  baransu? - dnzozdemir

  Baransuyu sevmem, ama yaptığı işler büyük gazeteciliktir. Bunun lamı cimide yoktur!

  DEVLET SIRRI!.. - Kara Ismail

  Sn. başbakan devlet sırrını açıklamaktan Baransu'yu suçlayarak; kendi yaptığı 'arkadan hançerleme'yi örtmeye çalışıyor. Hani F. Gülen'le yol arkadaşıydınız. Hani siz özgürlükler adına beyaz gömleğinizi giymiştiniz!.. İşinize geldiğinde Baransu'nun çuval çuval belge sunmasına hiç ses çıkarmazken; bugün neden 'devlet sırrı' söylemini kendinize kalkan yapıyorsunuz.. Rakiplerinize diz çöktürmede güç birliği yaptınız sonra sıkıyı görünce yol arkadaşlarınızı beş paraya sattınız!.. Bugün tüm engelleri kaldırınca da kendinize iktidar ortağı istemiyorsunuz.

  sayın başbakan - genco940

  gider ayak sağa sola çatmakla elinize ne geçeceğini bilmiyorum ama, söylediklerinize inanılmadığını, güven ortamı yaratamadığınızı hala anlayamadıysanız, meseleleri danışmanlarınıza değil, danışamadıklarınızla bir gözden geçirseniz nasıl olur. 2004 MGK kararlarını her hangi bir muhalefet şerhi koymadan topuk selamı ile paşa paşa imzalarken, olsa olsa hini hacette lazım olacağını dğüşünmediğinizi izah edebilecek durumdamısınız. Siz işinize gelen meseleleri eski parayla izah ederken (katrilyonlar, trilyonlar), işinize gelmeyenleri kuruşlarlamı ifade ediyorsunuz. Simit (gevrek) istanbulda kaç para 1.40 TL mi, 1.400.000 liramı. Altı(mı) sıfır, üstümü?