Baransu ve Uslu'dan Öcalan'a tepki

Baransu ve Uslu'dan Öcalan'a tepki
Baransu ve Uslu'dan Öcalan'a tepki
BDP heyetinin Öcalan'la görüşme tutanaklarında isimleri geçen ve Öcalan tarafından eleştirilen Mehmet Baransu ve Emre Uslu, iddialara twitter'dan yanıt verdi.

Radikal.com.tr - Milliyet gazetesinden Namık Durukan’ın bugün ortaya çıkardığı BDP’li vekillerle Abdullah Öcalan’ın ikinci İmralı görüşmelerinin konuşma tutanakları ses getirdi.

Tutanaklara göre Öcalan görüşmede pek çok isim hakkında yorum yapıyor. Bunlardan ikisi, gazeteciler Mehmet Baransu ve Emre Uslu.

Öcalan’ın konuşmasında iki agzeteci için ‘kontrgerilla’ oldukları imasında bulunduğu kısımlar şöyle:

“(…) Fethullah Gülen ABD’de yaşıyor. 120 devlette okul açmış, para nereden. Florida kontrgerillanın eski merkezidir, Türkeş ve Latin Amerika’daki kontrgerilla, orada yetiştirildi. Yeni merkez ise Utah’tadır.  Emre Uslu vs. orada eğitildi. Sağda ve solda örgütleri kontrgerilla ele geçirdi.(…)

(…) Türkiye’de 3 koldan paralel devlet çalışması var. Bu ilişkileri sabote edilmeye başladı. Sıradan lobiler değil. ABD’de Yahudi, Ermeni ve Rum lobileri stratejik ve taktik müdahale ediyorlar. Her 3’ü de Anadolu çıkışlıdır. Sözde bir hükümet var, sözde bir parlamento var. CHP ve MHP paralel devletin izdüşümleridir, basit aletleridir; AKP ’ye de, medya ve işadamlarına da sızmışlar. Sadece MİT kalmış, hedeflenen bizim geliştirdiğimiz diyalogdur. MİT Müsteşarı düşürülmek isteniyor. Emre Uslu, Mehmet Baransu MİT’i hedef aldılar. Arkalarında devasa bir güç var.(…)”

Baransu ve Uslu, Öcalan’ın bu iddialarına ne twitter’dan yanıt verdiler.

İşte iki gazetecinin Twitter’da yazdıkları:

MEHMET BARANSU:

- Bugün 28 Şubat, yıllar önce Çevik Bir andıçladı gazetecileri. Şimdi Hükümet MİT, Fidan elemanları Öcalan’la adımı vererek bizi hedefe koyuyor.

- Arkamızda büyük kontra gerilla güç varmış. Be Allahsızlar. Siz Allahı unuttunuz ama arkamda tek güvendiğim Rabbim var.

- İsrailin, Mossadın elinde oyuncak olan Mit tek milli kurummuş. Milli kalmasını da Öcalan sağlamış. Ak partinin ve Fidancığının geldiği nokta.

EMRE USLU:

- Abdullah Öcalan MIT'in pis işlerini yapmaya başlamış. MIT adına bizi hedef gösteriyor şimdi de...

- Milliyetteki haber doğruysa Abdullah Öcalan'ı mahkemeye vereceğim. Iddiasını ispatlama hakkı vereceğim ona. Lidermisin MUFTERI mi karar ver?

- Abdullah Öcalan PKK liderliğini bırakmış MIT'in tekikçiliğine başlamış. MIT' milli kuruluş MIT'ten iyisi yok diye başlamış. Görün Kürtler...

- Belki de başından beri öyleydi. MIT'i eleştiren kim varsa karşısında Abdullah Öcalan'ı buldu. Bu gün bizi hedef gösterdiği gibi..

- APO "Turkiye'de tek [milli güç] MIT kalmış" dedikten sorna beni PKK'ya hedef gösteriyor. Bu adama MIT tektikçisi derim ben. Bu kadar basit..

- Öcalan kürtleri çok umursuyorsaydı ULUDERE'den bir kelime söz ederdi. ULUDERE de ölenlerden neden 1 kelime yok? Çünkü MIT'in parmağı var

 

Öcalan-BDP görüşmesinin zabıtları ortaya çıktı 


  http://www.radikal.com.tr/112328011232804

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU ÜLKEDE İZCİ OLMAK ZOR - hilarion21

  Bu ülkede Osmanlı sarayında dönen Bizans entrikalarından beri at izi it izine karışmıştır. Kimin kime ne dediği, kimin kime hizmet ettiği belli değildir. Türkiye'de yaşayanlar da bunun çok iyi farkındalar ama gelin görün ki birey olma becerisine sahip olamayan bu halk kendi iradesini her zaman başkalarının iki dudağı arasından şekillendirmeyi tercih etmiştir. Bakınız Totaliter Osmanlı, Bakınız Tek Adam Mustafa Kemal ve ardından Tek Parti zihniyeti CHP, Bakınız Adnan Menderes, Bakınız Siyasetin demirbaşı DEMİREL, Bakınız dört darbeyle renklendirilmiş demokrasimiz ve nihayet AKP Saltanatı... Sorun şu ki, toplumun halkı aydınlatacak olan sözde aydınlarımız da nedense yine göbeklerinden bir yerlere bağlı konuşuyorlar. Birey olma iradesi gösterememiş kitleler ne yazık ki toplum değil ancak ve ancak sürü olabilirler...

  öcalan ve baransu ve emre uslu - melefatih

  bikere öcalanın emre uslu ve mehmet baransu ve gülenle ilgili tespiti yerinde ikincisi bu emre uslu ve baransu neden öcalan uludere olayından bahsetmedi diyor.peki bizde bi soru soralım bu emniyet merkezli filorida uzatmalarına siz neden hiç mahmut yıldırım denen yeşilden bahsetmiyorsunuz.çok çay yemek içmişliğiniz vardı.hala var olma ihtimalide çok yuksek gelelim öcalan ve PKK düşmanlığınıza.direk kürt düşmanlığı yaparsanız zaten çok sırıtır.bide kaportanız çizilir endişesiyle.öcalan ve PKK düşmanlığı yapmak daha makul tıpkı derin devletin ve diger güçlerin yaptığı gibi.siz neden hanefi avciyi içeri tıktınız çünki hanefi avcı sizler gibi birçok tipleri deşifre etti.ikinci en önemli olay türkiyede.derin devlet denen şey içişleri denen emniyetin kendisi ve buna bağlı jandarma türkiyenin geçmiş tüm tarıhı sureçlerine damgasını vuran türk emniyet teşkilatıdır.bu emniyet teşkilatı sağcı militarist ve cemaatler üzerinde örgütlenmiştir.bu emniyet teşkilat yapılanması gıladyo yapılanması mantığıyla kurulmuştur.hala bu felsefe üzerinde yürümekte.her kimki bu teşkilata alınacaksa kıriter şu.bir muhafazakar bir aileden gelecek dindar olacak sağ egilimli olacak türklügü benimseyecek.mezhebi sunni olacak benim bu dediklerime emre uslu yada mehmet baransu itraz edebilecek mi.sanmam ozaman kim kimin adamı ortada.

  Sıkışmak - Gılgameş

  Açığa çıkan bu kişiler köşeye çıkan kişiler gibi sağa sola ateş açar. Bunu yaparken Öcalan'ı MIT'çi göstermek gibi bir alçaklıktan da geri kalmıyorlar. Öcalan'ın söylediklerinin kanıtı bence bu. Benden sonra tufancı bu adamlar. Türkiye bu tufan meraklılarını da aşacak.

  baransu ve usluya sayın diyemeyeceğim!!! - rojrıha

  sizler türk medyasında kanal kanal dolaşıp hiç bir gerçekliği olmayan kendi ütopik dünyanızın yan ürünleri olan düşüncelerinizi açıklarken milyonlarca kürdün önder gördüğü sayın öcalan hakkında ileri geri konuşunca iii demi az eleştiriye açık olun:)ya barış adına bir şeyler yapin yada suyu bulandırmayın.