Barbaros Şansal'dan 'palalı' iddiası

Barbaros Şansal'dan 'palalı' iddiası
Barbaros Şansal'dan 'palalı' iddiası
Ünlü modacı Barbaros Şansal'ın Bağdat caddesinde düzenlenen bir forumda Palalı saldırgan ile ilgili söyledikleri sosyal medyayı salladı.

Modacı Barbaros Şansal'ın, Talimhane’deki olaylar sırasında Gezi eylemcilerine pala ile saldıran saldırganla ilgili sözleri olay oldu.

Şansal'ın Bağdat Caddesi’ndeki bir forumda yaptığı konuşmanın videosu dün paylaşım sitelerinde yayınlandıktan sonra Twitter ve Facebook'ta yoğun tartışmalara neden oldu.

Palalı saldırıyı CHP 'nin organize ettiğini iddia eden Şansal, "CHP İstanbul İl Başkan danışmanlarından biri bana Talimhane'den çok yakında palalı biri çıkacak dedi" şeklinde konuşan Barbaros Şansal, "Bunu AKP 'nin üstüne atacaklarını söyledi. Yanımda Gürsel Tekin ve başka şahitler de vardı" dedi.

Barbaros Şansal, konuşma videosunun Twitter'da yayılmasından kısa bir süre sonra Twitter'da TT oldu.

GÜRSEL TEKİN: ASPARAGAS

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin konuyla ilgili olarak Radikal'e yaptığı açıklamada, Şansal'ın, "Palalıyı CHP gönderdi" iddiasına sert tepki gösterdi. Şansal'la hayatı boyunca bir kere karşılaştığını söyleyen Tekin, böyle bir konuşmaya da tanıklık etmediğini vurguladı. Modacı Barbaros Şansal'ın Gezi Parkı eylemlerinden sonra bir gece kaçırıldığını ve olayın 'gözaltına alınıp bırakıldı' şeklinde basına da yansıdığını hatırlatan Tekin, Şansal'ın o olaydan sonra CHP'ye dönük bu tip söylemlere başladığını ifade etti. "Bu asparagası da o olayla bağlantılı görüyorum" diyen Tekin, pazar günü çok geniş kapsamlı bir basın toplantısı yapacaklarını ve tüm palalı olaylarıyla ilgili geniş bir bilgilendirme yapacaklarını ifade etti. 

Barbaros Şansal gözaltında mı?


HÜSEYİN ÇELİK SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de video yayınlandıktan sonra Twitter'dan savcıları göreve çağırdı. Çelik, "Barbaros Şansal'ın internete düşen, palalı kişiyle ilgili iddia ve beyanlarını delil göstererek savcıları harekete geçmeye davet ediyorum" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI: SAVCILAR DEĞERLENDİRECEKTİR
Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, olayla ilgili bir bilgisinin olmadığını ve haberleri basından takip ettiğini belirterek, “Bilgiden ziyade ben de televizyonlarda gördüm. Soruşturmayı yürüten savcılar bu iddiayla da ilgilenecektir. Tabi olayın mesneti nedir, deliller nelerdir savcılar değerlendirecektir” dedi.