Barda silah sesi: Üç genç yaralı

İstanbul'da, Süzer Plaza'daki Redroom barda, iki grup arasında kavga çıktı. İçlerinde Home Store'un sahibi Levent Penso'nun oğlunun da bulunduğu üç genç yaralandı. Saldırgan kendini polis diye tanıtmış.

İSTANBUL - Şişli'deki Süzer Plaza'da bulunan Redroom barda, iki grup arasında çıkan masa kavgasında, aralarında Home Store'un sahibi Levent Penso'nun oğlunun da bulunduğu üç genç silahla yaralandı.
Plazanın alt katında bulunan Redroom bara yaklaşık 20 kişilik bir grupla gelen Bilgi Üniversitesi öğrencileri Serim Penso, Yalçın Sisa ve Koç Üniversitesi öğrencisi Alp Yalçın bir masaya oturarak eğlenmeye başladı. Üç arkadaş, gecenin ilerleyen saatlerinde, bara gelen ikisi kadın dört kişiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine çağrılan polis müdahale ederek gençleri ayırdı.
Ancak polisin gitmesinin ardından grup, Penso ve arkadaşlarının yanına gelerek tekrar kavga etmeye başladı. Kavganın büyümesi üzerine silahını ateşleyen kimliği belirsiz bir kişi, 21 yaşındaki Yalçın Sisa ve Serim Penso ile 20 yaşındaki Giray Alp Yalçın'ı bacaklarından vurdu. Özel Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan gençlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Silah sesleri üzerine 250 kişinin bulunduğu barda kargaşa yaşandı. Zanlılar da kargaşadan faydalanarak kaçtı. Oğlunun yaralandığını duyarak hastaneye koşan Home Store'un sahibi Levent Penso, "Tanımadığı bir kişi Serim'in masasına oturmak istemiş. Kendini sivil polis olarak tanıtan Çeçen Yavuz adlı bir kişi de oğlumu silahla yaralamış. Böyle bir bara nasıl silah sokulur anlamıyorum?" dedi.
Redroom-Süzer Plaza atışması
Plaza'nın içindeki yedi eğlence mekânından biri olan Redroom'un işletmecisi Aykut Gündüz "Silahın içeriye girmesinden plazanın güvenliği sorumlu. İki ay önce yazılı bir tebligat yaparak kapılarda güvenlik görevlisi bulundurmamamızı istediler. Barın içi dahil her yer kameralarla izleniyor" dedi. Plaza yetkilileri ise güvenliğin tek elde toplanması için işyerlerine teklif sunduklarını ancak bu teklifin kabul edilmediğini belirtti. Kendi güvenlik kameralarının kayıtlarını polise verdiklerini söyleyen yetkililer Redroom'da ise güvenlik kamerası olmadığını belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7446467446460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.