Bardak ve kol gücüyle cezaevinden firar

49 tutuklu ve hükümlüsü olan Çerkezköy Kapalı Cezaevi, önceki geceye altı eksikle başladı: 23 yaşındaki Hüseyin Demirkıran, 21 yaşındaki Hakan Aydemir, 26 yaşındaki Ceylan Koyuncu ve Mustafa Çayır, 27 yaşındaki Yusuf Aslan, 31 yaşındaki Yıldıray Yörük.

TEKİRDAĞ - 49 tutuklu ve hükümlüsü olan Çerkezköy Kapalı Cezaevi, önceki geceye altı eksikle başladı: 23 yaşındaki Hüseyin Demirkıran, 21 yaşındaki Hakan Aydemir, 26 yaşındaki Ceylan Koyuncu ve Mustafa Çayır, 27 yaşındaki Yusuf Aslan, 31 yaşındaki Yıldıray Yörük.
Gasp, hırsızlık, uyuşturucu satıcılığı, polise mukavemetten tutuklu ve hükümlü olan altı cezaevi sakini, ellerindeki kırık bardak parçalarıyla koğuşa akşam yemeği dağıtımı için gelen iki infaz koruma memurunu darp edip, bağladı. Giriş kapısının anahtarlarını alarak dışarıya çıkan altı mahkûm nizamiyedeki nöbetçi askeri tartakladı. Mahkûmlar daha sonra yürüyerek kaçtı. Bir süre sonra tartaklanan asker kendine geldi ve kaçakların arkasından ateş açtı. Ancak firariler kısa sürede gözden kayboldu. Cezaevi çevresindeki aramalar da sonuç vermedi. Sekiz ay önce arkadaşlarıyla bir benzin istasyonunda silahlı gaspa karışan firarilerden Hakan Aydemir, güvenlik kamerasına yakalanmıştı. Aydemir, 'Ergene' operasyonu kapsamında yakalanmıştı. (dha, aa)