'Barış Anneleri'nin Suruç protestosunda arbede

'Barış Anneleri'nin Suruç protestosunda arbede
'Barış Anneleri'nin Suruç protestosunda arbede
Ankara'da Suruç'taki terör saldırısını protesto etmek isteyen 'Barış Anneleri' ile polis arasında arbede yaşandı. İzmir'de de Suruç protestosu için yol kapatmak isteyen SDP üyesi 7 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL-  Ankara 'da Suruç saldırısını protesto etmek için Kızılay Güvenpark'ta bir araya gelen grupla polis arasında arbede yaşandı. Kendilerine 'Barış Anneleri' adını veren grup, Suruç'taki intihar saldırısını protesto etmek için Kızılay Güvenpark'ta bir araya geldi.  Bir süre parkın merdivenlerinde oturan eylemciler, daha sonra pankart açarak basın açıklaması yapmak istedi.

YÜRÜYÜŞE İZİN VERİLMEDİ

Polis ekipleri basın açıklamalarını yapmak için grubu Milli Müdafaa Caddesi üzerine yönlendirdi. Bu sırada çevik kuvvet polisleri, oturan grubu kalkanlarla bölgeden uzaklaştırmak istedi. Ardından grup üyeleri Gazi Mustafa Kemal Üzerine inerek Kızılay Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Grubun yürümesine izin verilmemesi üzerine çevik kuvvet ekipleri ile grup arasında arbede çıktı. Grup daha sonra yaptığı basın açıklamasında Suruç saldırısını protesto etti. Barış anneleri, yaptıkları açıklamanın ardından Ak Parti İl Başkanlığı'na yürüdü. Eylemciler, burada da yaptıkları kısa açıklamanın ardından dağıldı.

Suruç katliamcısı, Diyarbakır HDP mitingi bombalamasında aranan ikinci kişi mi?

GÖZALTINDAKİLERİN 2'Sİ 18 YAŞIN ALTINDA

İzmir'de de Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde düzenlenen bombalı saldırıyı protesto etmek için yol kapatmak isteyen Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi 7 kişi gözaltına alındı. Olay, akşam saatlerinde Basmane Semti 9 Eylül Meydanı'nda meydana geldi. Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde düzenlenen bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen SDP'li bir grup yolu trafiğe kapatmak istedi. Ak Parti Konak İlçe Başkanlığı önünde nöbet tutan çevik kuvvet polisi gruba 'dağılın' uyarısında bulundu. 

Suriye'den açılan ateşle Kilis'te 1 astsubay şehit oldu


Grubun dağılmaması üzerine polis, 2'si 18 yaşından küçük olmak üzere 7 kişiyi gözaltına aldı. Yaşı küçük olan 2 eylemci Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Polis merkezine götürülerek haklarında toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanuna muhalefet ederek yürüyüş ve eylem yapmak suçundan işlem yapılan 7 kişi ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

(DHA)