Barış Atay serbest bırakıldı

Barış Atay serbest bırakıldı
Barış Atay serbest bırakıldı
Polisin Cuma günü düzenlediği operasyonda "Redhack üyesi ve sözcüsü" olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı.

Radikal.com.tr – Polisin Cuma günü düzenlediği operasyonda  "Redhack üyesi ve Sözcüsü" olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı. Barış Atay’ın savcılıkta sadece 1 paragraflık ifade verdiği ve hakkındaki iddiaları reddettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz cuma günü yapılan operasyonda 14 kişiyle birlikte gözaltına alınan tiyatro ve dizi oyuncusu Barış Atay’ın, bugün çıkarıldığı savcılıkta verdiği ifade CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün tarafından yayınlandı.

Aygün’ün Facebook ve Twitter hesaplarından yayınladığı tek paragraflık ifadelerde üzerine atılı tüm suçlamaları reddeden Barış Atay, bilgisayar konusunda özel bir eğitimi olmadığını, sadece Facebook ve Twitter hesapları olduğunu ve kendi adıyla kullandığı hesaplar dışında herhangi bir rumuzla başka bir hesap kullanmadığını belirtti. 
Times: Barış Atay'ın gözaltına alınması 'Gezi'ye' cevap

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan 14 kişiden, Barış Atay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı, 5'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

ATAY'DAN İLK AÇIKLAMA
Serbest bırakılmasının ardından açıklamalarda bulunan Barış Atay şöyle konuştu:

Bu hukuksuzluğun hesabı sorulacaktır. Hiçbir şeye dayanmayan bir suçlamaydı. Bazı şeylerin sebebi belliydi. Ama hiç kimse geri adım atmayacak. Mahkemeye çıkarılan beş kişiyi de bekleyeceğiz öyle gideceğiz. İçerideki kişiler Barış Atay’dan daha değersiz değil. İktidar insanları canlarının istediği gibi gözaltına alıyorsa, bunlar şimdiye kadar Reyhanlı’da Roboski’de, Hopa’da, Armutlu’da, Gezi’de doğru dürüst haber yapılmadığı için oluyor.

RedHack dosyası terör savcısında

CHP'DEN REDHACK GÖZALTILARINA ZİYARET
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, 'Redhack' ve 'Anonymous' soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve Ankara Emniyetinden adliyeye sevk edilenleri ziyaret etti.
 Matkap'ın yanısıra, CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner ile Hüseyin Aygün'ün de ziyaret ettiği, aralarında gezi eylemcisi oyuncu Barış Atay'ın da bulunduğu 14 kişi, Ankara emniyetinde ifadelerinin alınması ve işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi.

İşte savcının 'Redhack' soruları: Cezaevinde nasıl hacklediniz?

OĞLUMUN REDHACK İLE BAĞLANTISI YOK

Oyuncu B.A. 'nın annesi Nihal Atay Mengüllüoğlu, oğlunun Redhack ile bir bağlantısı olmadığını söyledi. Yapılanların gezi olayıyla ilgili bir komplo olduğunu savunan anne Atay, "Kendisi çok merttir. Redhack üyesi olsaydı söylerdi" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116286111628617

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Darbe gerçekleşse korsanlar sevinse (?) - yvzygt

  Hatta amaçlanan ayaklanma başarıya ulaşsa o yapılanların hesabının sorulacağı kimsenin aklına bile gelmezdi, di mi? Ama sorulacak sorumlular sonuna kadar cevap verecek! "Medya patronlarına saydırdığı kısım neden makaslanmış"mış. Nedir arkadaş sizin medyadan beklentiniz? Medya kendini korsanlara göre mi konumlandıracak!!!

  mağdur - 35m

  medya çalışanlarına sorsan onlar da mağdur, polise "simit sat onurlu yaşa" ama medya çalışanlarına laf yok!

  çelişki Hops ve Roboski ne alaka. - gundi ghandi

  Bir kişi aynı zamanda Hopa'yı ve Roboski'yi gündeme getiremez. Hopa'da başbakan'ı protesto eden ulusalcılar; ERDOĞAN'In PKK'ye taviz verdiğine inanarak yaptılar. Roboski onlar sayesinde oldu. Çünkü daha çok kan dökülmesini istiyorlardı. Kimse bizi aptal yerine koymasın.

  cımbız - Bay Ercan Kaya

  Medya patronlarının basiretsizliği kısmını hanginiz ayıkladı?

  redek suçlamaları hangi delillere göre ypılıyor. - okkes cavus

  butür sudan sebeplerle insanları göz altına alarak, çeşitli pisikolojik baskı oluşturmakla ne napılmak isteniyor. topluma bir göz dağımıdır. yoksa bazı kesimin hoşuna gitmeyen sanatcı öğrenci vesaire insanları, içeri attırmak için çamur at izi kalsın mantığıyla gezi eylemlerinin tekrarını önleme bahanesimi dir. evvelki gün ki öğretmenlerin eylemini de, öldüresiye döverek yoğun gaz zehirine boğarak dağıtmalarıda bunu gösteriyor gibi. polislerin böyle acımasız çirkin kaba kuvvettende öte sanki düşmanca tavrı bir emirin yerine getirilmesimidir, yoksa polis kendi yapısınımı icra ediyor bu çok korkunç. devletin temsilcileri bunu önlemelidir. polisin böyle davranışı halkla polisi bir birine yabacılaştırıyor. bu imaj silinmeli, polisler bu halkın evladı olduklarını asla unutmamalı. kendileride halktan birisidir buna çok dikkat etmeliler lanetle anılmamalılar...barışların serbest bırakılmasıda ayrıca adalete güven verecektir.....sevindiricidir........

  Aferin Radikal - Murat Odak

  Her zaman yaptığınız gibi açıklamadaki suya sabuna dokunmayan kısımları alıp asıl önemli sözleri sansürlemişsiniz. Neyse ki sosyal medya var da hepsini görebiliyoruz. Siz de geleneksel medya kanalları olarak internet çağında ayakta kalmak istiyorsanız artık insanları aptal yerine koymayı bırakmalısınız. Gezi'nin ilk günlerinde tek satır haber yapmadığınız için halktan kocaman bir şamar yediniz, ama görülüyor ki akıllanmamışsınız.

  yok artık - user1023527

  Yani barış bu kadarda olmaz, bilmem , etmem, görmem ,tanımam üç maymun da bu kadar olunmaz ki,, redhack kim ? tanımayan bilemeyen tek sensin...