Barış Atay serbest bırakıldı

Barış Atay serbest bırakıldı
Barış Atay serbest bırakıldı
Polisin Cuma günü düzenlediği operasyonda "Redhack üyesi ve sözcüsü" olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı.

Radikal.com.tr – Polisin Cuma günü düzenlediği operasyonda  "Redhack üyesi ve Sözcüsü" olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı. Barış Atay’ın savcılıkta sadece 1 paragraflık ifade verdiği ve hakkındaki iddiaları reddettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz cuma günü yapılan operasyonda 14 kişiyle birlikte gözaltına alınan tiyatro ve dizi oyuncusu Barış Atay’ın, bugün çıkarıldığı savcılıkta verdiği ifade CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün tarafından yayınlandı.

Aygün’ün Facebook ve Twitter hesaplarından yayınladığı tek paragraflık ifadelerde üzerine atılı tüm suçlamaları reddeden Barış Atay, bilgisayar konusunda özel bir eğitimi olmadığını, sadece Facebook ve Twitter hesapları olduğunu ve kendi adıyla kullandığı hesaplar dışında herhangi bir rumuzla başka bir hesap kullanmadığını belirtti. 
Times: Barış Atay'ın gözaltına alınması 'Gezi'ye' cevap

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan 14 kişiden, Barış Atay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı, 5'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

ATAY'DAN İLK AÇIKLAMA
Serbest bırakılmasının ardından açıklamalarda bulunan Barış Atay şöyle konuştu:

Bu hukuksuzluğun hesabı sorulacaktır. Hiçbir şeye dayanmayan bir suçlamaydı. Bazı şeylerin sebebi belliydi. Ama hiç kimse geri adım atmayacak. Mahkemeye çıkarılan beş kişiyi de bekleyeceğiz öyle gideceğiz. İçerideki kişiler Barış Atay’dan daha değersiz değil. İktidar insanları canlarının istediği gibi gözaltına alıyorsa, bunlar şimdiye kadar Reyhanlı’da Roboski’de, Hopa’da, Armutlu’da, Gezi’de doğru dürüst haber yapılmadığı için oluyor.

RedHack dosyası terör savcısında

CHP'DEN REDHACK GÖZALTILARINA ZİYARET
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, 'Redhack' ve 'Anonymous' soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve Ankara Emniyetinden adliyeye sevk edilenleri ziyaret etti.
 Matkap'ın yanısıra, CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner ile Hüseyin Aygün'ün de ziyaret ettiği, aralarında gezi eylemcisi oyuncu Barış Atay'ın da bulunduğu 14 kişi, Ankara emniyetinde ifadelerinin alınması ve işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi.

İşte savcının 'Redhack' soruları: Cezaevinde nasıl hacklediniz?

OĞLUMUN REDHACK İLE BAĞLANTISI YOK

Oyuncu B.A. 'nın annesi Nihal Atay Mengüllüoğlu, oğlunun Redhack ile bir bağlantısı olmadığını söyledi. Yapılanların gezi olayıyla ilgili bir komplo olduğunu savunan anne Atay, "Kendisi çok merttir. Redhack üyesi olsaydı söylerdi" dedi.