'Barış Atay'a gözaltında ilaç yok'

'Barış Atay'a gözaltında ilaç yok'
'Barış Atay'a gözaltında ilaç yok'
Redhack operasyonu kapsamında gözaltına alındığı belirtilen oyuncu Barış Atay ve gözaltındaki diğer kişilerin nezarethanede sorunlar yaşandığı iddia edildi.

Radikal.com.tr - Barış Atay'ı Ankara 'da ziyaret eden CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ise ziyarete dair detayları Twitter'dan duyurdu. Aygün'ün attığı tweetlerden bazıları şöyle:

- Barış ve arkadaşları psikolojik baskı altında, Barış'ın ilacı Otrivini vermeyi de reddediyorlar

- Barış RedHack bağlantısı suçlamalarını reddediyor, sanatçı olduğunu, internette geçirecek zamanı olmadığını, sosyal medyayı cep telefonundan izleyebildiğini, gözaltıların hukuki değil, siyasi olduğunu söylüyor, 'Gezi'nin intikamı mı' soruma manidar bir gülüşle cevap verdi..

- Emniyetteki polislerin söylediğine göre; Barış'ın gece yayınladığımız Ağustos ayının 22-23'ünü kapsayan skandal arama kararı 'paraf edilerek' işlemler bugün aynen devam edecekmiş! Oysa bu karar hukuk aleminde 'yok' hükmündeydi, o arama kararına göre elde edilen tüm deliller (bilgisayar, CD, vb.) dosyadan çıkarılmak, yapılan tüm işlemler geçersiz sayılmak zorunluluğu vardı, o arama kararı 22-23 Ağustos günleri dışında hiçbir aramaya imkân vermez! Ha unuttum ben, burası AKP Türkiyesiydi değil mi? Hukuk çöpteydi.. Unutmuşum..   http://www.radikal.com.tr/116250011625001

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  göz altılarda ilaç verilmemesi gayri kanunidir. - okkes cavus

  göz altı suçlu olmak değil, soruşturma aşamasında güvenilmeyen lere uygulanan bir mevcutluluk durumudur. bu esnada kişinin bazı zaruri hallerde, hastaneye veya kullandığı ilaçlarının kullanacağı kadar verilmesinde yasal bir yasak yok. bu kurallara görevliler uymuyorsa bir kasıt hali var demektir. hemde insani bir görev anlayışı değildir.helede bir kişiyi suçlu yapa bilmek için gerçek delilleri bulmadan uyduruk tanıklar, veya sahte belgelerle suç isnadı gayri kanunidir ve suçtur.vatandaşın özgür yaşam haklarına saldırıdır. ülkemiz içinde bir insanlık suçu sayılır. icra organları butür durumlara çok itinalı ve yasalara insan haklarına çok riayet etmelidirler .....