'Barış gelini'ne toplu tecavüz

'Barış gelini'ne toplu tecavüz
'Barış gelini'ne toplu tecavüz

Pippa Bacca, 33 yaşındaydı.

Adli Tıp Raporu'na göre İtalyan sanatçı Pippa Bacca'ya öldürülmeden önce iki ya da üç kişi tecavüz etmiş olabilir

KOCAELİ - Tecavüz edilerek öldürüldükten sonra cesedi Gebze yakınlarına atılan İtalyan sanatçı Pippa Bacca’nın avukatı Mehmet Eke, Adli Tıp Raporu’na göre faillerin bir değil, iki hatta üç kişi olduğunu söyledi.
Avukat Mehmet Eke, sanat dünyasında Pippa Bacca adıyla tanınan Giuseppina Pasqualina Di Marineo’nun tecavüz edildikten sonra boğularak öldürmesiyle ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun raporunu tamamladığını açıkladı. Eke, soruşturmanın başından beri, sanık Murat Karataş’ın bu olayı tek başına gerçekleştirmediğini savunduklarını anımsattı:
“Adli Tıp Kurumu’nun raporu bizi doğruladı. Raporun 8. ve 9. sayfalarında maktulün üzerinden alınan sperm, vücudu, elbiseleri ve araçtan alınan diğer numunelerde Murat Karataş’ın dışında ikinci, hatta üçüncü bir kişinin DNA örneklerinin tespit edildiği belirtiliyor. (Maktülün) Tecavüz edilmeden önce araçtan inmeye çalıştığı da biliniyor. Tek kişinin hem aracı kullanıp hem de maktulün araçtan inmesine izin vermemesi zaten pek mümkün gözükmüyordu. Sanık Karataş İngilizce de bilmiyordu. Maktülün fotoğraf makinesindeki fotoğrafları yardım almadan silmesinin imkânsız olduğunu yargılama aşamasında da mahkemeye bildirmiştik.”
Avukat Eke’nin verdiği bilgiye göre raporla birlikte yeni bir hazırlık soruşturmasına başlanacak. Pippa Bacca’yı öldürdükten sonra cep telefonunu, kredi kartını, cüzdanını ve fotoğraf makinesini almakla suçlanan sanık Karataş’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasınaysa bugün devam edilecek. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Pippa Bacca’nın İtalya’da yaşayan müşteki ablası Antonia Giuseppina Beatrice Pasgualina Di Marineo da ilk kez katılacak.
Pippa Bacca, sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile 8 Mart 2008 tarihinde, dünyaya ‘barış ve birbirine güven mesajı vermek için’ Milano’dan İsrail’e doğru yola çıkmıştı. Gelinlikle otosoptop çeken ikili İstanbul’da Tel Aviv’de buluşmak üzere ayrıldı.
31 Mart 2008’de Pippa Baca ortadan kayboldu. Katil zanlısı Murat Karataş, 11 Nisan’da yakalandı. Yola çıkmadan önce internet sitesinden yaptığı duyuruda “Beraberimizde yolculuk boyunca üzerinde birikecek tüm kirlerle birlikte götüreceğimiz tek elbise, beyaz gelinlik olacak” diyen 33 yaşındaki İtalyan sanatçının cesedi, aynı gün, Gebze’nın Ballıkuyular Mevkii’nde, zanlı Karataş’ın gösterdiği yerde, yarı beline kadar toprağa gömülü halde bulundu. (aa, Radikal)