Barış Güler: Örgüt üyesi olmam mantık dışı!

Barış Güler: Örgüt üyesi olmam mantık dışı!
Barış Güler: Örgüt üyesi olmam mantık dışı!
Tutuklanarak cezaevine konulan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler mahkemede kendini 'tutuklanmam halinde itibarım zedelenecek' diyerek savundu

Kaan Çağlayan ve Barış Güler, “rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek” suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi’ne götürüldü. Sözcü gazetesinden Yalçın Bel'in haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan üç ayrı soruşturma kapsamında Perşembe günü adliyeye sevk edilen Muammer Güler’in oğlunun mahkemedeki ifadesi şöyle:

Barış Güler: Örgüt üyesi değilim. Hiçbir örgütü kurup yönetmedim. Bu suçlamayı kabul etmiyorum. Rıza ile tanışmam da şu şekilde oldu. Şüpheli olan R.B. uzaktan akrabamdır. Daha önce iflas etmişti. Bizim onda ailemize ait paramız vardı. İflas edince bizim paraları da ödeyemez oldu. Aradan bir süre geçtikten sonra kendisinin Rıza Sarraf’ın yanında çalıştığını öğrendim. Maaş artı prim şeklinde çalıştığını öğrendim. Kendisiyle görüştüğümüzde primlerinin kesilerek borcunu ödeyebileceğini söyledi. Toplam alacağımızın yüzde 10′unu ancak alabildik. Kendisi Rıza Bey ile konuşmuş. R. Bey’in priminden kesilmesi şartıyla Rıza Bey bizim alacağımızı kısmen ödedi. Bunun dışında iş takibi karşılığında menfaat ilişkisine girmedi. Bu suçlamayı kabul etmiyorum. Kabinenin tümünün imzaladığı bir kimliği çıkartma gücüm yoktu. Böyle bir şey olmamıştır. R. Bey’den alacağım karşılığı olan Rıza Bey’in yaptığı ödeme karşısında benim para almam söz konusu değildir. Rıza Bey hayırsever ve saygılı biri olarak tanırız. Kendisi ile para karşılığı iş yapmam söz konusu değildir. Sadece hava yolu ile seyahat eden birisi olarak kayıtlar incelendiğinde babam ile ne kadar az görüştüğüm ortaya çıkacaktır. Hiç bir emniyet mensubunun görev yeri değişikliği için aracı olmadım. 11 senedir korumam bulunması nedeniyle attığım her adım Emniyet tarafından takip edilmiştir. Bundan dolayı da bir örgüt üyesi olmam ve o tür işler içine girmem mantık dışıdır. Tutuklanmamı gerektirecek hiçbir fiilim olmamıştır. İfademde isnat edilen suçlarla ilgili benim aleyhimde hiçbir delil yoktur. 40 senedir bu devlete hizmet eden birinin oğlu olarak yüz kızartıcı böyle bir olaya karışmayacağım herkesçe malumdur. Tutuklanmam halinde yıllardır bir dengede tuttuğum işler bozulacak, itibarım zedelenecek ve bu yüzden zarar göreceğim. Tahliyemi talep ediyorum…”

Kaan Çağlayan: Rıza Sarraf aile dostumuz

Rıza Sarraf'ın mahkeme ifadesi: Yeni Şafak yazarı benden rüşvet istedi

Halkbank Genel Müdürü: Ayakkabı kutuları imam-hatip içindi


  http://www.radikal.com.tr/1167370116737010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  göründü - experali

  tekke düştü kel göründü kral çıplakmış. akp de tüm belediyelerinin suç dosyaları bayağı kabarık akpnin içinde doğru görev yapan allah için söylesin varmı.bana şunu çalmadanyaptık deyin.balık baştan kokar.

  Ne itibarı? - bagziseyler

  Bir şey olmaz merak etmesin. Zaten itibarıyla iş yapmıyor ki adam.

  Ufak bir cizik... - Turk

  Ufak bir cizikle size bir sey olmaz. Bundan; 30 yil sonra da "itibarli" bir hayat sureceginizi garanti ederim. "Van'da usuyen cocuklari" duymus muydunuz? Onlar da; 30 yil sonra usumeye devam edecekler... Itibarlari mi? Bilemem...

  "İTİBARIN ARTAR !.." - zırterenköy

  Çok iyi bir senaryo yazarı olduğu anlaşılan bu arkadaşın,"tutuklanırsam itibarım zedelenir" endişesi bizce çok yersiz! Bu memlekette,evindeki 7 adet büyük boy kasadan milyonlarca Dolar,Euro ve TL çıkan birisinin itibarı kesinlikle zedelenmez!Tam tersine bu işler bittikten sonra itibarının daha da artmış olduğunu görünce kendisi de çok şaşıracaktır! İtibar konusunda asıl endişelenmesi gerekenler,yokluk içinde çoluk çocuğuna bir lokma ekmek yedirme derdinde olan milyonlardır...

  bakan oglu - Fidel Cinar

  biz bu devletin kendisi olan genel kurmay baskanlarinida orgut uyeliginden mahmkum ettik seni mi etmeyecegiz. 12 eylulun yavrulari bunlar guler her donemin valisi. caglayan in aile dostuna bak arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim.

  İtibar mı dedin? - haysan

  itibar ve sen :) yanyana gelmişmiydiniz hiç?

  Hangi itibar? - Kaanuni

  Sana kimse itibar etmez, sen devletin itibarını kendi çıkarların için kullandın. Umarım ki sen de baban da, başbakan da hayatlarınızın geri kalanını demir parmaklıklar ardında geçireceksiniz.