Barış Güler'in villasını kim satın aldı?

Barış Güler'in villasını kim satın aldı?
Barış Güler'in villasını kim satın aldı?
CHP, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklanan oğlu Barış Güler'in evinden çıkan paranın 1,2 milyon dolarlık bölümünü, sattığı villanın parası olduğunu öne sürmesi üzerine konuyu TBMM'ye taşıdı.

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran konuyla ilgili olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi sundu.
Bakan Güler'in oğlunun evinden çıkan paranın 1,2 milyon dolarının oğlunun sattığı villasından geldiğini öne sürmesi üzerine önerge hazırlayan Umut Oran, Başbakan Erdoğan'a şu soruları yöneltti:

BAHÇEŞEHİR'DEKİ VİLLA KİMİN ÜZERİNE KAYITLIDIR?

- İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında tutuklanan oğlu Barış Güler'in Bahçeşehir'de villası var mıdır? Tapu kayıtlarına göre bu villa kimin üzerine kayıtlıdır?

İçişleri Bakanı Muammer Güler: Devletin içinde farklı yapılar var

VİLLANIN SATIŞ BEDELİ NEDİR?
- Barış Güler söz konusu villanın satışını bu ay içerisinde yapmış mıdır? Villa kime satılmıştır, villanın satış bedeli kaç TL'dir? Villanın 1,2 milyon dolar karşılığında satıldığı doğru mudur?
Muammer Güler: 'Eğer öyleyse kafama sıkarım'

İPOTEĞİ KİM KALDIRDI?
- Söz konusu villanın satışında herhangi bir ipotek sorunu yaşanmış mıdır? Bu taşınmaz üzerindeki ipoteği kim, kaç TL'lik bir alacak nedeniyle koydurmuştur? İpoteği kim kaldırmıştır?
- Bu villanın satışından doğan bir emlak vergisi var mıdır, bu miktar kaç TL'dir, yatırılmış mıdır?
Muammer Güler: Veremeyeceğimiz hiçbir hesap yoktur

VİLLA NE ZAMAN KAÇ TL'YE SATIN ALINDI?

- Barış Güler söz konusu villayı hangi tarihte kimden kaç TL bedelle satın almıştır? Villanın emlak vergileri o tarihten bu yana yatırılmış mıdır? (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116785311678537

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  LEGAL hiç bir işiniz olmaz mı sizin - mehmetkurthan

  Bir memur çocuğu 1200.000 TL?lik villayı nasıl edinmiş; cevabı yok.. Satın alıyor devletten gizliyorsun.. Satıyorsun devletten saklıyorsun.. Böylece alırken de, satarken de vergi kaçırıyorsun.. Devlet ipotek koyuyor.. Makamını kullanıp devletin arkasından dolanıyorsun.. Hala da ben bu devletin İÇİŞLERİ BAKANI'yım diyorsun..

  EĞER TEMİZSE DEVE YÜKÜYLE PARANIN EVDE NE İŞİ VAR? - c. uyan

  Adı pisliğe karışan bakanların istifa etmek yerine komplodan bahsetmeleri ve gerçek en kısa zamanda ortaya çıkacak diye konuyu saptırmaya çalışmaları ve zamana yaymaları, içerisine düştükleri açmazı gün yüzüne vuruyor. Yatak odasında bulunan çelik kasalar, para sayma makinası, aha deve yükü demeyelim de en makul bir olasılıkla eşek yüküyle dolar demetleri TV ekranlarından milyonlarca insanın gözleri önünde teşhir edildi. Bu durumda minareyi nasıl kılıfa sığdıracaksınız? Zamana yayarak nasıl bir gerekçe bulacak ve olayın üstünü örteceksiniz? Diktatörlüğe özenen ve bu doğrultuda bir hayli de yol kateden sayın Başbakan beyhude bir çırpınışın içinde.

  CHP - FAPA56

  CeHaPe liler sizde ne çok soru soruyorsunuz adamların işi başından aşkın sayılacak tonla para var adamları meşgul etmeyin LÜTFEN

  Ben daha iyi yazarım - firat1729

  5 milyonun 1'i satılmış villanın parası, 1'i çocukların sünnetinde konu komşunun taktığı altınları bozdurduktan sonra gelenler, 1'i aybaşında aldığı maaş, 1'i mektepten arkadaşının geri ödediği borç, kalan 1'ini de önceki gün yolda bulmuş. Ne zamandır eve bir kasa almaya niyetliydi, denemek için rica etti 5-6 tane getirip eve bıraktılar. Ertesi gün birini seçip ötekileri geri gönderecekti paraları da bankaya yatırmak için tam evden çıkıyordu ki polisler baskın yaptı. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, bu baskının zamanlamasının komplo olduğu bariz değil mi?

  RÜŞVET - HARAYDIN

  Bazıları rüşvetin ne olduğunu bilmiyor galiba,ticaret zannediyor. 100 Tl lik bir malı kelepir denkgeldi diye 50 TL ye almak rüşvettir adamın bir işini kolaylaştırdınsa, 100 Ylik malını yağlı bir müşteri çıktı diye 200 TL ye satmak rüşvettir adamın bir işini kolaylaştırdınsa. Bu villanın kaça alındığı, kimden alındığı, kaça satıldığı kime satıldığı açıklanmalıdır ki rüşvet olmadığı ortaya çıksın. Hesap vermeye gerek yok, millete açıklama borcunuzu yerine getirin yeter.

  ZAMAN TEKNOLOJI DEVRI - pispor

  Ama hırsızlar yine de kılıfını bulup minareyi götürüyor

  Çok doğru - noktalıvirgül

  Veremeyeceğiniz hiçbir hesap yok.sadece senaryo ve kurguyu hazırlamak için zamana ihtiyacınız var.bakalım nasıl bir senaryo çıkacak.