'Barış İçinde Cumhuriyet' yürüyüşü

'Barış İçinde Cumhuriyet' yürüyüşü
'Barış İçinde Cumhuriyet' yürüyüşü
İstanbul'da Kadıköy ve Beşiktaş'ta düzernlenen Cumhuriyet yürüyüşlerince binlerce yurttaş katıldı. Kadıköy Belediyesi, 'Barış İçinde Cumhuriyet' sloganıyla Cumhuriyet Bayramı haftası boyunca birçok etkinlik gerçekleştirecek.

RADİKAL - Kadıköy Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı nedeniyle organize ettiği Cumhuriyet Yürüyüşü’ne binlerce yurttaş katıldı. Bayrak ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlar, şarkılar ve marşlar söyledi.

Bu yıl 22’ncisi yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü saat 19:00’da Suadiye’den başladı, İskele Sokak’ta sona erdi. Etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kadıköy Belediyesi, ‘Barış İçinde Cumhuriyet’ sloganıyla Cumhuriyet Bayramı haftası boyunca birçok etkinlik gerçekleştirecek.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan kitle ise Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş Meydanı’na kadar yürüdü.

Cumhuriyet’in ilanının 92’nci yıldönümünü kutlamak isteyen binlerce kişi, akşam saatlerinden itibaren Yıldız Posta Caddesi üzerinde bir araya geldi. Cumhuriyet Yürüyüşü’nün başlamasıyla birlikte harekete geçen vatandaşlar, meşalelerini yakarak Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş Meydanı’na doğru yürümeye başladı. Ellerinde Türk Bayrakları ile Atatürk posterleri bulunan vatandaşlar yol boyunca sloganlar attı. Bazı vatandaşlar da evlerinin balkonuna çıkıp bayrak sallayarak yürüyüşe destek verdi. Yaklaşık 45 dakika süren Fener Alayı Beşiktaş Meydanı’nda sona erdi. Burada, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit düşenler için saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi.