'Barış istiyorum, barış, barış'

'Barış istiyorum, barış, barış'
'Barış istiyorum, barış, barış'
Fransa'da öldürülen PKK kurucularından Sakine Cansız'ın babası İsmail Cansız Atatürk Havalimanı'nda konuştu.

Cansız, “Diyarbakır’a gidiyoruz barış isteyen bir Sakine Cansız’ın babasıyım. Onu da katlettiler. Ben yine de barış istiyorum bu memlekette. Barış istiyorum barış barış…başka bir şey yok. Savaşa nalet olsun." dedi.

Anne Zeynep Cansız ise "Sağolun varolun. Kafam allak bullaktır. Ne diyeyim ki. Kızımla gurur duyuorum. Kızım bir kahramandır" dedi. 

Enver ALAS / DHA

 


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  http://www.radikal.com.tr/111721111172113

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  siz sağolun asıl.. - dersimera

  o güzel insanların ellerinden öpüyorum..asıl siz sağolun.teni yaşlanmış ama yürekleri dipdiri genç kalan anne babalar..babamızın dileği hepimizin dileğidir.barış olsun..

  Baris - verateyze

  Artik bu seslere gercekten kulak ve yürek vermek lazim.Baska cikar yolu yok.

  BU ÇAĞRI BARIŞIN GERÇEK SESİDİR - akçakaya

  Bu bir erdemliliktir.Bu çağrı gerçek barışın sesidir. Medeni bir davranış, insani bir yaklaşımdır.İnsanı sevmek insana değer vermektir.Bu babanın sesine kulak verilmeli, savaş ve silah çığırtkanlarının sesine değil.Bu sestir bu ülkeyi düzlüğe çıkaracak, silahları susturacak, acıları bitirecek, anaların göz yaşlarını dindirecek.Bu babayı kutluyorum.Belki bu çağrı evlatlarını kaybeden tüm anne babaların yüreğine su serper, onlarda bu çağrıya eşlik ederler.Savaş rantçılarının, savaştan nemalananların beklentilerini boşa çıkarır