Barış klavye dahi kullanamıyor!

Barış klavye dahi kullanamıyor!
Barış klavye dahi kullanamıyor!
Ankara Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri'nin yürüttüğü operasyon kapsamında Redhack ile bağlantılı olduğu öne sürülen, dizi oyuncusu Barış Atay ve Çin Çin restaurant sahiplerinden Taylan Kulaçoğlu'nunda bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi eylemlerinin ardından yaklaşık 5 aydır yürütülen soruşturma sonucunda İstanbul , İzmir ve Ankara olmak üzere 30 adrese baskın yapıldı. Operasyon kapsamında aralarında dizi oyuncusu Barış Atay ve Çin Çin Restaurant’ın sahiplerinden Taylan Kulaçoğlu’nunda bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Ankara merkezli başlatılan operasyonda sorgular devam ediyor. Diğer illerde gözaltına alınan kişilerde Ankara’ya getirilecek.

Barış Akay ve diğer 4 kişi’nin emniyetteki işlemleri sürerken, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkılu ve Milletvekili Mahmut Tanal soruşturmayla ilgili olarak bilgi almak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptığı açıklamada “son dönemlerde kültür ve sanat camiasından arkadaşlarımıza gezi olaylarına destek vermelerinden dolayı büyük baskılar kurulmakta. Bizde bu operasyonun bir gezi yıldırması olduğunu düşünüyoruz. Operasyonla ilgili olarak Barış Atay’ın eşinin sözlerine baktığımızda Barış’ın klavye dahi kullanamadığını söylüyor. Biz bu operasyonun da takipçisi olacağız” dedi.

Gözaltındaki kişilerle görüşen ve aynı zamanda avukat olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu “Soruşturmanın Gezi olayları ile bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Ne olursa olsun bu hukuka aykırılıkları düzeltmeye çalışacağız. Birazdan Ankaraya götürülecekler.Arkadaşımız Barış Atay klavye kullanmayı dahi bilmiyor” dedi.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü bir soruşturma olduğu ifade edildi.Dosya hakkında bir bilgimiz yok. Kendisiyle görüştük sağlık durumu iyi. Daha çok Gezi’yle bağlantılı olduğunu düşünüyorum şahsen, bu hukuka aykırılıkları ne olursa olsun gidermeye çalışacağız.” dedi.