Barış Konferansı'nda CHP'liler de var

Barış Konferansı'nda CHP'liler de var
Barış Konferansı'nda CHP'liler de var

CHP PM Üyesi Gülseren Onanç da HDK nın düzenleyeceği konferansa katılacak.

CHP ’nin demokratik çözüm sürecine yaklaşımı ile ilgili tartışmalar sürerken, Abdullah Öcalan’ın yapılmasını istediği 4 konferanstan ilkinin katılımcı listesinde 3 CHP’linin ismi dikkat çekti.
Ankara ’da hafta sonu gerçekleştirilecek konferansa CHP PM Üyesi Gülseren Onanç ve CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık katılacak.
Öcalan’ın İmralı’da kendisiyle görüşen BDP heyeti aracılığıyla Kandil’e ulaştırdığı mektupta Ankara’da “Demokrasi ve Barış Konferansı”, Diyarbakır’da “Kuzey Kürdistan Demokratik Çözüm, Birlik ve Dayanışma Konferansı”, Brüksel’de “Halkların Demokrasi, Birlik ve Barış Konferansı” ile Erbil’de “Birlik, Dayanışma ve Barış Konferansı” düzenlenmesini istemişti. Konferanslardan ilki 25-26 Mayıs tarihinde Ankara’da yapılacak. 

CHP’li vekiller listede 

Konferansın katılımcı listesi ise hayli zengin. Haftasonu Ankara’da gerçekleştirilecek konferansa CHP’den üç isim katılacak. Konferansın katılımcıları arasında eski CHP ve SHP milletvekilleri de yer alıyor. Çözüm sürecine destek verdiği için disipline sevk edilen PM üyesi Gülseren Onanç, konferans katılımcıları arasında.
Ancak CHP’den sürpriz isin Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık oldu. CHP’li Zeynep Altımok da dikkat çeken isimlerden. 23. dönem CHP milletvekili Eşref Erdem de konferansın katılımcılarından.