Barış, Şırnak'ta hastanede kaldı

Barış, Şırnak'ta hastanede kaldı
Barış, Şırnak'ta hastanede kaldı
Şırnak'ın İdil İlçesi Devlet Hastanesi'nde annesi tarafından terk edilen erkek bebeğe bakan hemşireler, 'yaşanan süreçten esinlenerek', 'Barış' adını verdi.

ŞIRNAK - Şırnak'ın İdil İlçesi Devlet Hastanesi'nde sezaryenle doğum yapan 19 yaşındaki Ş.B., doğurduğu bebeği görmeden, hastaneden kaçtı. Annesi tarafından terk edilen erkek bebeğe bakan hemşireler, 'yaşanan süreçten esinlenerek' adını 'Barış' koydu.
İdil'de geçen cuma günü doğum sancıları çeken Ş.B., tek başına Devlet Hastanesi'ne geldi. Genç kadın hemen alındığı doğumhanede sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumdan bir süre sonra iddiaya göre hemşireler Ş.B.'ye, bebeğini göstermek istedi ancak daha sonra götüreceğini belirterek istemedi. Bir süre sonra ise Ş.B.'nin yatağında olmadığı görüldü. Bütün aramalara rağmen genç kadın bulunamadı. Bunun üzerine görevliler, hastane polisine haber vererek durumu anlattı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de bilgilendirildi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, bebeği yerleştirebilecekleri bir yerin olmadığını belirtince, bebeğe hastanede görevli hemşireler bakmaya başladı. 

ADINI 'BARIŞ' KOYDULAR 
Cuma gününden beri İdil Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde bulunan bebeğe bakan hemşireler, " Türkiye 'de yaşanan süreçle uyumlu olması için" adını "Barış" koyarken, doktorlar, bebeğin herhangi bir probleminin bulunmadığını söyledi. Bebeğini doğurduktan sonra görmeden kaçan Ş.B.'yi arama çalışmaları da sürüyor. (Bayram KAPLAN/DHA)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  haber

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  bakan

  ,

  sosyal

  ,

  genç