Barış Zirvesi karanlıkta kaldı

Barış Zirvesi karanlıkta kaldı
Barış Zirvesi karanlıkta kaldı
Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yılı kapsamında İstanbul'da düzenlenen 'Barış Zirvesi'nin ilk oturumunda elektrik kesilince salon karanlığa gömüldü.

RADİKAL - İstanbul Kongre Merkezi’nde bugün başlayan “Barış Zirvesi”nde elektrik kesintisi yaşandı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yılı kapsamında düzenlenen ‘Barış Zirvesi’nin ilk oturumunda elektrik kesildi. Dışişleri Bakanlığı Siyaset Planlama Genel Müdürü Büyükelçi Altay Cengizer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘100. Yılında Birinci Dünya Savaşı’ paneli sürerken salon karanlığa gömüldü. Aynı anda zirve için oluşturulan Basın Merkezi de karardı.

Gazeteciler bilgisayar ekran ışıklarıyla yetinirken panel konuşmacılarının bazıları da telefon ışıklarını kullandı. Yaklaşık 5 dakika süren elektrik kesintisinin ardından her şeye normale döndü. Salonda elektriğin gelmesi alkışlarla karşılandı. Elektrik kesintisinin nedeniyle ilgili bilgi verilmedi.

Cambridge Üniversitesinden Prof. Dr. Christopher Clark ve Doç. Dr. Micheal Reynolds, Oxford Üniversitesinden Prof. Dr. Margaret Macmilan ve Prof, Sir Hew Strachan ile Princeton Üniversitesi’nden Prof. Şükrü Hanioğlu ve Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland katıldığı konferans kaldığı yerden devam etti. Zirveye bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacak.
Özgür ALTUNCU-DHA