Baş danışmana, rüşvet alırken suçüstü

Baş danışmana, rüşvet alırken suçüstü
Baş danışmana, rüşvet alırken suçüstü
Bolu'nun AK Partili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran, arsasıyla ilgili sorun yaşayan bir kişiden, 15 bin TL'yi rüşvet olarak aldığı iddiasıyla suçüstü yakalanıp gözaltına alındı.

BOLU – Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran, arsasıyla ilgili sorun yaşayan bir kişiden, buluştuğu kafede seri numaraları alınmış 15 bin TL'yi rüşvet olarak aldığı iddiasıyla suçüstü yakalanıp gözaltına alındı.

İmar Kanunu'nun 18'inci maddesine (kisisel kullanımdaki bir alanı kamusallaştırmak için yol, cadde, vb gibi yaparak ve kullanılarak istimlak edilmesi) göre arsası değişikliğe uğrayan kimliği açıklanmayan bir kişi, Bolu Belediyesi'nin eski imar müdürü olan Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran'dan yardım istedi. İddiaya göre, Yaşar Taşkıran, gerektiği düzenlemenin yapılması için arsa sahibinden rüşvet istedi. Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılarak, Yaşar Taşkıran ile buluşacak kişinin rüşvet olarak vereceği paraların seri numaraları alındı.

Arsa sahibi ile Yaşar Taşkıran, dün öğleden sonra PTT Caddesi'ndeki bir kafede buluştu. Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yaşar Taşkıran ile vatandaşı görüşürken izlemeye aldı. Parayı aldıktan sonra aracına binerek kafenin bulunduğu yerden ayrılan Yaşar Taşkıran'ın kısa bir süre sonra önü kesildi. Yaşar Taşkıran'ın üzerinde ve aracında arama yapıldı. Aracın torpido gözünde gazete kağıdının içerisine sarılı seri numaraları alınmış 15 bin TL para ele geçirildi. Polis, rüşvet aldığı iddia edilen Yaşar Taşkıran'ı gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNE GİDİYORUZ
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yaşar Taşkıran'ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "Biz belediyedeki yolsuzlukların üzerine gidiyoruz. Kimin ne yaptığını öğreniyoruz. Böyle bir rüşvet olayı varsa hayırlısı olsun" dedi.


Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113059911305996

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne oluyorsa küçüklere oluyor! - Ali Fakı

  Yazık! Bu küçük balık oltaya takılmış! Milyonlarca dolar doğrudan İsviçre Bankalarındaki özel hesaplara yatırılsa, abilerinin olduğu gibi, kimsenin ruhu duymazdı.

  belediye başkanı beni sürdü bu adamla çalıştı - sucu14

  bolu bayındırlıkta müdür yardımcısıydım ak parti iktidara geldi yolsuzluğunu yakaladığım teknikeri müdür yardımcısı yaptı beni onun emrine düz mühendis sürgün etti.müsebbi olan belediye başkanı bu adam ve diğerleri ile çalıştı hepsi mahkemelerde sürünüyor.

  TAŞKIRAN'ın KIRDIĞI CEVİZLER - yagareser

  Bolu Belediye Başkanı A. Yılmaz seçilmeden önce "bu kişinin yolsuzluk yaptığını vb." söylemişti. Seçildikten sonra bu şahsı İmar müdürü iken başdanışman yapan da Yılmaz'ın kendisi. Kişinin taa baştan ne olduğu belli. Geçen dönemler içinde ne kadar "götürmüş" olabileceğini siz tahmin edin. Başkanın da bunu bunu bilmemesi mümkün değil ya da başkanın eksikliği. Geçmiş dönemlerinde hesabı sorulmalı. Hem de hesabın büyüğpü A. Yılmaz' dan sorulmalı. Ne diyor Yılmaz; "Kimin ne yaptığını öğreniyoruz. Böyle bir rüşvet olayı varsa hayırlısı olsun" . Sormazlarmı adama öğrenmekte biraz geç kalmışsın diye. Ayrıca bu tiplerin heryerde kullandığı kullandığı bir laf; "Hayırlı olsun" Yaa bunun hayrı mı olur?

  CAHİL - HARAYDIN

  Cahil daha ilkel kafayla rüşvet peşinde. Oysa insanlar rüşvet değil diye selam bile alınmadığı devirlerden beri çok mesafe katetmiş yeni yöntemler geliştirmiş. Bazıları da bu şekilde nakit alışverişi dışındakilerin rüşvet olmadığını sanacak kadar dinder bihaber cahil kabasofta. İşin var mı nakit değil başka formüller üreteceksin diyorlar bazıları mahkemei kübrada gözleri açılımnca hanyayı gonyayı görecek olanlar. Diyorlar ki ben rüşvet almam vermem, benim bir arsa/ arabam var, bugün ödemem gereken bir de çekim var ne verirlerse kelepir acilen satmam lazım, 50bin TL lik malı 15bin TL ye satacağım der, sazan rüşvet değil diye kelepiri alır. Bana acil bir araba arsa lazım fiyatı önemli değil diye sazanın malına yakın bir tarif eder, sazanın 30binlik malını 80 100 bine alır, sazan rüşvet değil diye satar. Yengen ısrar etti sünnette düğünde şanımıza yakışan bir şey tak diye 50binlik altın takar sazan düğündür rüşvet değildir diye alır. Bir danışmanlık şirketi var bu konunun uzmanı sen 20bin TL ver, masraflar için onlar hallediversinler, uğraşma der sazan danışmanlık ücreti olarak nakit alır, rüşvet değil danışmanlık ücreti sanır. Daha bunu gibi pek çok yöntem icat edilmiştir, bu sazan hangi çağda yaşıyor? Mahkemei kübrada hepsi aynı ama burda farklı sanılıyor. Oysa ölçü belli, sen evinde otursan şu an yaptığın işi yapıyor olmasan bu teklif sana yapılmazsa o rüşvettir.

  Hey Maşallah - shakespearee

  Bu zihniyetler hiç bitmez

  Demek ki. - Clear

  Sadece muhalefet partilerinin belediyelerine baskın yapılmıyormuş.