Başak'ın bu haline 'kadın' yorumları!

Başak'ın bu haline 'kadın' yorumları!
Başak'ın bu haline 'kadın' yorumları!

İzmir ’deki Gezi Parkı protestosunda eli sopalı sivillerin saldırısına uğrayan Başak Özçelik, yaşadıklarına Twitter’dan isyan etti. Fotoğraflarını yayımlayan Özcelik’e birçok kurum ve kişi destek çıkarken, bazı hemcinslerinden “Oh olsun” mesajı geldi.
Geçen pazar günü Gündoğdu Meydanı’ndaki eyleme polisin tepkisi çok sert oldu. Ellerinde sopalar bulunan ve Emniyet Müdürü Ali Bilkay’ın “Sivil polis” dediği kişilerin de desteğiyle polis kalabalığı zor kullanıp dağıttı. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Başak Özçelik de darbelerden nasibini aldı. Kolu kırılan, kolları bacakları moraran genç kız, ilk tedavisinin ardından taburcu edildi.
Annesini 5 yaşındayken kaybeden ve teyzesi tarafından büyütülen Özçelik, durumunun kamuoyu tarafından görülmesi için fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaştı. “Benimle aynı durumda olanlar. Lütfen susmayın” diye yazan Başak Özçelik’e çok sayıda kişi ve kurum destek çıktı. Gönüllü, doktorlar, avukatlar kendisini arayıp her türlü yardımı yapacağını söyledi.
Ancak Twitter’da bazı kadınların yazdıkları şaşırttı. “Kim beni bu hale getiren, bir avuç köpek” diyerek yaşadıklarına isyan eden Başak Özçelik’e, bazı kadın Twitter kullanıcıları, “Oranı buranı açmış fotoğraf çektirmişsin. Polisime saldırırsan daha çok dayak yersin”, “Sana yakışmış, ayrı bir hava vermiş. Ayrıca onlar olmasa nasıl gösterecektin biyerlerini. Bence teşekkür et”, “Sen ve senin gibilere az bile” gibi ifadelerle yüklendi. Bu yorumlara çok üzüldüğünü söyleyen Başak Özçelik dayak anlarını da “Çimlerde otururken saldırdılar. Polis ve eli sopalı 20 kişiden aynı anda şiddet gördüm. Denize atlamak istedim izin vermediler. Beni kolumdan sürüklediler. Yere kapanmama rağmen vurulmadık yer bırakmadılar” diye anlattı.