Başarılı çocuk ev sahibi yapar

Sekiz yıldır barakada yaşayan Tutal ailesine valilik ve belediye tarafından ev yaptırıldı.

MUŞ - Sekiz yıldır barakada yaşayan Tutal ailesine valilik ve belediye tarafından ev yaptırıldı. Ev yatırma nedeni ise beş çocuğun
okulda gösterdiği büyük başarı.
Bitlis'in Mutki ilçesinden terör nedeniyle göç ederek Muş'un Sungu beldesindeki akrabalarının yanına yerleşen ve burada bir barakada yaşamaya başlayan Tutal ailesinin çocukları, okullarında gösterdikleri başarıları ile yetkililerin dikkatini çekti. Muş Valiliği, Hasköy Belediyesi ve Sungu Belde Belediyesi, ortak bir proje ile aileye ev yaptırma kararı aldı. Üç ay önce temeli atılan ve 30 bin YTL' ye mal olan evde aileyi ziyaret eden Vali İbrahim Özçimen, zor şartlar altında yaşayan çocukların başarılarının örnek nitelikte olduğunu belirterek, aileye destek olduklarını söyledi. Özcimen, her türlü sıkıntıya rağmen eğitimlerini başarıyla sürdüren çocukların artık daha iyi ortamda derslerine çalışabileceklerini belirtti.
'Mahcup etmeyecekler'
Baba Mehmet Can Tutal da çocukları yedi yaşındaki Masum, sekiz yaşındaki Erhan, dokuz yaşındaki Garipşah, 11 yaşındaki Hasan ve 14 yaşındaki Erkan'ın, 2004-2005 öğretim yılında takdir veya teşekkür belgesiyle bir üst sınıfa geçtiklerini belirterek, "Başarıları beni çok mutlu ediyor. Bizi yalnız bırakmayan ve sürekli destek olan tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Çocuklarım, onlara güvenenleri mahcup etmeyeceklerdir" diye konuştu. Aileyi ziyaret eden Hasköy Belediye Başkanı Zihni Sayan ve Sungu Belediye Başkanı Metin Çiftçi de aileye evlerinde mutlu bir şekilde oturmaları temennisinde bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7664027664020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.