Başbakan benimle görüşmeden konuştu

Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Edip Başer, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın PKK ile mücadele koordinatörlüğünün olumlu sonuç vermediği yönündeki eleştirilerini yanıtlarken, Başbakan'ın sözlerinin kendisinden aldığı bilgilere dayanmadığını söyledi...

İSTANBUL - Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Edip Başer, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın PKK ile mücadele koordinatörlüğünün olumlu sonuç vermediği yönündeki eleştirilerini yanıtlarken, Başbakan'ın sözlerinin kendisinden aldığı bilgilere dayanmadığını söyledi, "Kendi takdirleridir" dedi.
Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen terör okulunun 'Tehdidin Açılımı' başlıklı bölümü dün gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Başer gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan'ın koordinatörlük kurumu hakkındaki sözleri sizden aldığı bilgilere mi dayanıyor?" şeklindeki sorusu üzerine Başer, Başbakan Erdoğan'ın, henüz kendisiyle o konuda herhangi bir şey görüşmediğini, önümüzdeki günlerde bir görüşme olacağını söyledi. Başer, "Başbakan Erdoğan'ın sözleri benden alınan bilgilere dayanmıyor. Kendi takdirleridir" diye konuştu.
'İstifa etmeyi düşünmüyorum'
Bugüne kadar kararlar alındığını, bazı işlemlerin başlatıldığını belirten Başer, "Atacağımız adımlar üzerinde çalışıyoruz. Bazıları buna laf üretme diyorlar. Ben laf üretmiyorum. İş üretiyorum. Yaptığımız her şeyi zamanı gelmeden açıklamamız mümkün değil" dedi. Basında çıkan haberlere çok
üzüldüğünü ifade eden Başer, cebinde istifası ile gezdiği söylentilerini yalanladı. Başbakan'ın eleştirilerini basından öğrendiğini belirten Başer şunları söyledi: "Başbakan'la aramda benim açımdan bir iletişim kopukluğu söz konusu değil. Bu son beyanlarla genel anlamda baktığımızda iletişim kopukluğu varmış gibi bir hava verildi. Keşke olmasaydı."
Başer hakkında oda ve personel talebiyle ilgili çıkan iddiaları da şöyle yanıtladı: "Makam meraklısı değilim. Bu görev bana çağrılarak önerildi. Ben kendim dahil üç kişilik ekiple çalışıyorum. Kimseden 13 kişilik oda talebim olmadı. Hele hele hiç kimsenin 'Burayı askeri karargâha çevirdiniz' gibi bir beyanına izin vermem. Bu görevde hiç kimseden aldığım tek kuruşluk maddi karşılık mevcut değil."