Başbakan Davutoğlu'ndan Orgeneral Özel'e başsağlığı telefonu

Başbakan Davutoğlu'ndan Orgeneral Özel'e başsağlığı telefonu
Başbakan Davutoğlu'ndan Orgeneral Özel'e başsağlığı telefonu
Başbakan Ahmet Davutoğlu Macaristan temaslarını tamamladı. Başbakanın Budapeşte'deki programı bitmek üzereyken Malatya'daki 2 askeri keşif uçağının düştüğü haberi geldi.

RADİKAL -  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le telefonda görüşen Başbakan Davutoğlu olay sıcak olduğu için basın mensuplarına açıklama yapmadı. Temaslarını tamamlayıp Budapeşte Havalimanı'na hareket eden Davutoğlu şehit pilot haberlerinin kesinleşmesi üzerine Genel Kurmay Başkanı Özel'i bir kez daha arayarak baş sağlığı dileğinde bulundu. Başbakan Davutoğlu ve beraberindekileri taşıyan TUR uçağı Türkiye saatiyle 21:45'de Budapeşte'den ayrıldı.

TEMASLARINI TAMAMLADI

Davutoğlu gün boyu bir dizi temasta bulundu. Türk- Macar İş Forumunun ardından Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşmenin ardından Davutoğlu Gül Baba türbesini ziyaret etti. Türbenin özel defterini imzalayan Davutoğlu burada karşılaştığı Türk vatandaşlarıyla bir süre sohbet etti. Kaldığı otelde Macar Televizyonuna mülakat veren Başbakan Davutoğlu son olarak Kahramanlar Anıtına çelenk koydu.