Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı

Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'a geçmek üzere Pazarkule Sınır Kapısı'na yürümek isteyen ve günlerdir Edirne'de konaklayan Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini kabul etti.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'a geçmek üzere Pazarkule Sınır Kapısı'na yürümek isteyen ve günlerdir Edirne'de konaklayan Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini kabul etti. 

Başbakan Davutoğlu görüşmede, " Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyeli mülteciler konusunun gündem maddesi olmasını sağlayacağız. Hükümet başkanlarına da şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de çağrıda bulunacağım. Dünya liderlerine göndereceğim mektupla, sizi kabul etmeleri çağrısında bulunacağım" dedi.

Göç yolundaki mülteci bebekler


'PAZARTESİYE KADAR EYLEMİ BİTİRİN'

Davutoğlu şunları söyledi:
Sizden ricam, bu eylemle dünyaya sesinizi duyurdunuz, artık normal hayata dönmeniz, pazartesi akşamına kadar eylemi sonlandırmanız. Bayramda sizi gitmek istediğiniz şehir ve kamplarda misafir etmek için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Biz Suriyelilerin Ege Denizi'nde ya da yollarda ölmesini istemiyoruz.

Suriyeliler İstanbul'a götürülme korkusuyla TEM'de yattı


(AA)


  http://www.radikal.com.tr/143745214374522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Normal hayat mı? - user807145

  Sayın başbakan sığınmacılara eylemlerine son vermelerini isteyerek normal hayatlarına dönmelerini istiyor. Demek oluyor ki sığınmacıların normal hayatları var. Nerde, nasıl sürüyor normal hayatları? Sanırım sayın başbakana verilen raporlar sığınmacıları normal bir hayat sürdürdüğü yazılıdır. Oysa sığınmacıların yurtlarından, evlerinden ve sevdiklerinden ayrıldılar. Şu anda işsiz, güçsüz, barınaksız yaşıyorlar. Kampların da yaşamak oldukça zor ve zahmetli. Bin bir sorunla boğuşuyorlar. İnsan kaçakçıları etrafını sarmış, hastalık, uyuşturucu, fuhuş yani her türlü olumsuzluk mevcut. Buna yaşamak deniliyorsa, evet normal hayatlarına dönsünler. Ateşin içinden gelen insanlara kucak açmak, onlara dayanma gücü vermek açısında kamplar hazırlamak, aç ve açıkta kalmamalarını sağlamak elbette önemlidir. Ama bu normal bir hayat mıdır? Şehirler arası minibüsle yolculuk yaptığım sığınmacı aile kendi arasında konuşurken, erkek denizde yeni kişilerin boğulduğunu söylüyor. Yanlarında ki çocuklara bakarak ağlamaklı çocuklar boğuluyor diyor. Eşi ağlamaklı değil, düpedüz ağlayarak, "Ne olursa olsun artık. Boğulanlardan iyi değiliz. Bir an önce gidelim. Artık dayanacak gücümüz kalmadı' diyor. İnsanların kendi yurtlarını bırakıp, deniz aşırı ülkelere ucuz iş gücü olmasını doğru bulmuyorum ama bu savaş sürdürdükçe geri dönüşün de mümkün olmadığını, normal bir hayatın olmadığını gözlemliyorum....

  NORMAL HAYATA DONUN? - user461723

  Basbakan saka mi yapiyor: "Normal hayat" neymis multeciler icin?