Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı

Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan sığınmacılara 'Eylemi bitirin' mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'a geçmek üzere Pazarkule Sınır Kapısı'na yürümek isteyen ve günlerdir Edirne'de konaklayan Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini kabul etti.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'a geçmek üzere Pazarkule Sınır Kapısı'na yürümek isteyen ve günlerdir Edirne'de konaklayan Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini kabul etti. 

Başbakan Davutoğlu görüşmede, " Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyeli mülteciler konusunun gündem maddesi olmasını sağlayacağız. Hükümet başkanlarına da şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de çağrıda bulunacağım. Dünya liderlerine göndereceğim mektupla, sizi kabul etmeleri çağrısında bulunacağım" dedi.

Göç yolundaki mülteci bebekler


'PAZARTESİYE KADAR EYLEMİ BİTİRİN'

Davutoğlu şunları söyledi:
Sizden ricam, bu eylemle dünyaya sesinizi duyurdunuz, artık normal hayata dönmeniz, pazartesi akşamına kadar eylemi sonlandırmanız. Bayramda sizi gitmek istediğiniz şehir ve kamplarda misafir etmek için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Biz Suriyelilerin Ege Denizi'nde ya da yollarda ölmesini istemiyoruz.

Suriyeliler İstanbul'a götürülme korkusuyla TEM'de yattı


(AA)