Başbakan Erdoğan hakkındaki şikayet dosyası Tekirdağ'a gitti

Başbakan Erdoğan hakkındaki şikayet dosyası Tekirdağ'a gitti
Başbakan Erdoğan hakkındaki şikayet dosyası Tekirdağ'a gitti
Taraf gazetesi ve Mehmet Baransu'nun, Başbakan Erdoğan hakkında iftira, hakaret ve yargıyı etkileme suçlarından yaptığı şikayette dosya Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi.

İSTANBULTaraf gazetesi ve gazeteci Mehmet Baransu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında iftira, hakaret ve yargıyı etkileme suçlarından yaptığı şikayette yetkisizlik kararı verildi. Dosya Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi.

Taraf gazetesi ve gazetenin yazarı Mehmet Baransu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında geçtiğimiz salı günü, "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, iftira ve hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Taraf gazetesinin avukatı Veysel Ok suç duyurusunu içeren dilekçeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na vermişti.

Dilekçeyi inceleyen İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Taraf Gazetesi'nin şikayetçi olduğu konuşmayı Tekirdağ'da yaptığını belirtti. Bu nedenle dosyaya bakmakla yetkili olmadığını ifade eden İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, yetkisizlik kararı vererek dosyayı Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi.


SELAHATTİN GÜNDAY / DHA