Başbakan Erdoğan ODTÜ eylemine kızdı: Git ormanda yaşa!

Başbakan Erdoğan ODTÜ eylemine kızdı: Git ormanda yaşa!
Başbakan Erdoğan ODTÜ eylemine kızdı: Git ormanda yaşa!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları toplantısında konuştu. Başbakan, eylem yapan ODTÜ'lülere 'ağaç istiyorsanız gidin ormanda yaşayın' dedi.

Radikal.com.tr - İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Biz 2014 Mart seçimlerine hem yaptıklarımızla hem de başlayacak projelerimizle giriyoruz. Bu avantajı halkımıza mal etmemiz lazım. Asla bunu herkes biliyor şeklinde hareket etmemeliyiz. Başka siyasi parti iktidardır ama hizmeti karayolları vermiştir anlatamadığımız için onu belediye yaptı der ve gider oyu ona verir. Bizi 11 yıldır ortaya koyduğumuz projelerimiz anlatıyor. Biz yeraltında çalışan bir teşkilatız. Alt yapı hizmetlerini ileri derecede yapan teşkilatız.

Erdoğan: Paket tüm beklentileri karşılayacak

'GİT ORMANDA YAŞA'

Bilkent Şehir Hastanesi temel atma törenine giderken geçtiği güzergahta gördüğü pankartı anlatan Başbakan Erdoğan , 'Orada yazıyor ki yol istemiyoruz orman istiyoruz. Bunlara diyorum ki Türkiye 'de orman çok. İstiyorsanız gidin ormanda yaşayın' şeklinde konuştu.

10 yıl boyunca olduğu gibi bundan sonra da millete hizmet üretmeye ve karşı çıkanlarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz yolları yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bakıyorsunuz nefis bir çalışma yapılmış o canım seramikleri bu barbarlar ne yaptı mahvetti. Onlar yapılabilir ama milletin bunu görmesi lazım ibret alması lazım.

'HALK BUNUN HESABINI SORACAK MI?'

Acaba vatandaşımız soruyor mu bunu hangi vandal yaptı? Bu seramikleri, bu şehrin güzellikleri mahvedenlerden hesabını 30 Mart'ta soracağım diyor mu?
Bakan Bayraktar: Yol, ODTÜ'nün istediği gibi yapılacak

'DAHA ÖNCE ORADA YEŞİLLİK VAR MIYDI?'
Taksim yayalaştırma projesinin bir etabı bitti. Ama diyorlar yeşillik yok. Daha önce orda yeşillik var mıydı? Sizi egzoz dumanından kurtarıyoruz.

Biz bunların tamamiyle bir plan, proje içinde devamını sağlayan bir düşünceyiz. Bunların böyle bir düşüncesi yok. 90 artı uzatmalar var bunlara bakacağız.

'YAPILANI MUHAFAZA ETMEK ZORDUR'

Yapmak kadar yapılanı muhafaza etmek de zordur. Çünkü medeni olmak şehirlilerden gelir .Taş üstünde taş bırakmamak için ellerinden gelenleri yapıyorlar.

Altını çizerek ifade ediyorum bizim için menzil önce Allah'ın sonra milletin takdiridir. Millet bize dur deyinceye kadar aralıksız hizmet üreteceğiz .Rabbim bize dur diyene kadar 'durmak yok yola devam' diyeceğiz. Biz hizmetkar olmaya geldik, bizim farkımız bu.

Partimiz kurulduğundan bu yana birkaç istisna dışında şunu gördük: Aday olmayan arkadaşlar arasında herhangi bir küslük olmadı.


  http://www.radikal.com.tr/1151454115145426

  YORUMLAR
  (26 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bşbak.'nın buna hakkı yok! - ahmetdundar52

  Bşbak. kendini eleştireni dışlama yolunu seçiyor. Ancak böyle bir hakkı ve yetkisi yok.Bizler T.C. yurttaşıyız.Başbk.'dan icazet alacak değiliz. T.C. sınırları içersinde dilediğimiz yerde yaşarız.Başbk. insanların nerede,nasıl yaşayıp ne yapacağını formatlama niyet ve dayatmasını terk etmelidir.

  Dun baska Bugun baska - emreyaka

  Yillar once Suleyman Demirel turbanlilar icin gidin Suudi Arabistanda yasayin dediginde kimse bu ulkenin evlatlarina adres gostermesin demistin. Adres gostermek iktidarin bir zorunlu guc tezahurumudur bilmem ama konusmasinda hoca altan altan vermis yine odunu "altini cizerek ifade ediyorum bizim icin menzil once Allahin sonra milletin takdiridir." diyerek. sen daha cok ekmek yersin hoca efendi bu isten

  kusura bakma ama - genco940

  sende bir kuklasın, gitde seni oynatan gelsin millette muhatabını bilsin. Delikanlıysan istediğin TV kanalında halkın seçeceği temsilcileri ile meseleleri enine boyuna tartışalım, bakalım kim nereye nasıl gidecek. Sanamı soracağız nerede yaşayacağımızı. Sen kendini ne sanıyorsun hoca efendi, aryık seçimlerde sana okuyup, üflemek farz oldu.

  bu işin suyu kaçtı artık - genco940

  nedir ne değildir bilinmez ama birileri memleketi babalarının çiftliği sanıp git kendine başka devlet bul, git ormanda yaşa, ananı al git, çapulcu, mapulcu ağzına geleni kusup duruyor. Kim kimi nereden kovuyor bilinmez ama sen kimsin hangi hak ve cüretle milleti iteleyip, kakalıyorsun, neyine güveniyorsun. Demokratikleşme paketi diye içine sıkıştırdığın dar bölge seçimle de siyasi partileri dışlamayı düşünüp, yedirmek için redaksiyon ayaklarına yarın, bir gün olmadı ay sonuna doğru oyalayıp duruyorsun. Hiç bir paketinden ne demokrasi, ne özgürlük, nede adalet mefhumu çıkmadı. Rabbena, hep bana iktidarı daha ne kadar elimde tutarımın peşindesin, parlementoyu pas geçip kendin pişir, kendin yeden öte ortada bir şey yok. ama bu milletde bir yere kadar sabreder sonra sandıklar ve gereken yere koyar. senin anlayacağın böbürlenme, senden büyük millet var.

  Yuh! - thk4yrslf

  Agzindan cikani kulagi duyuyor mu bu adamin? Gecmiste ve gelecekte buna oy verenlere hayret ediyorum..

  Millete gidebilecekleri Orman mı bıraktın Başbakan! - Ali Fakı

  Gezi Parkında dostun ve hemşerin Cemal Kalyoncu'ya (Kalyon Grubunun Başı) AVM yaptırıp rantını paylaşmak için İstanbullunun elinden bir avuç yeşil alanı aldın ve ağaçları söktürdün, aynı gruba, 29 milyar dolarlık 3. havaalanı ihalesine ortak ederek Kuzey İstanbulun akciğerleri ve sulak alanı olan binlerce dönümlük alanın yok edilmesine imza attın, 3. köprü ve otoyollarla kuzey ormanlarının kökünü kurutuyorsun... Tek düşüncen ve projen milletin elinden ormanlarını, nehirlerini (HESSler), koylarını ve kıyılarını vb. alıp kendi yakınlarına tahsis etmek, betonlaştırmak ve yaratılan RANTı yakınlarına dağıtmak! İnsanların ve ODTÜ'lü kardeşlerimizin gidip temiz hava teneffüs edebilecekleri orman mı bıraktın EYYY Başbakan?!

  Gölge etme - anarpeace

  Başbakanın "ormanda yaşa" teklifini emir telakki eder, kendi belirlediğim bir orman arazisinin ihtiyacım olan kadarını bana iskana açar ve benden uzak olursa seve seve ormanda yaşayabilirim. Bu ülke kokuyor artık.