Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var

Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var
Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var
Başbakan Erdoğan, İstanbul 6. Bölge İdare Mahkemesi'nin Topçu Kışlası projesiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararını eleştirdi: "Projeyi mi ilan ettik. Ne oldu da geldin akşam saatinde açıklama yapıyorsun..."

Başbakan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nde konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

Şu anda projeyi mi ilan ettik, ihale yaptık. Ne oldu dün geldin akşam saatinde açıklama yapıyorsun. Burada soru işaretleri doğuyor. Bu ülkede kimsenin attığı adımı dikkati bir kenara koyarak atması doğru değil.  Hele hele yargı. Muhalefet bu tür bir kararın arkasına sığınarak yargının durdurma kararı var diyor. Dur bakalım. Daha itiraz mercii var.
CHP ’ye diyorum ki bu tür provokasyonların içine girme.  Beşiktaş ’tan gelirken doğabilecek her türlü yanlışın faturası senindir. CHP’nin bu noktada çok hassas çok dikkatli olması gerekir
Türkiye ’nin çözüm sürecinde olduğu bir dönemde bu tür bir adımın atılmış olması düşündürücüdür. Sabahtan akşama kadar uydurulan yalan yanlış haberin haddi hesabı yok.
Aynı CHP bu yayalaştırma projesinde imzası var. Böyle bir cümbüş olur da MHP bunun gerisinde kalır mı? Malum medyada kışkırtmalar diz boyu.

'POLİSTE AŞIRILIK VAR, GEREKLİ TAHKİKAT YAPILIYOR'

Burada bir aşırılık var polisin yaptığı yanlış var bu doğru. İçişleri Bakanlığı gerekli tahkikatı yapıyor, yapacak. Kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıyor. Böyle bir şey yok. Hukuk içinde protesto hakkı gelişmedikçe milli irade gelişmez. Taksim’de bugün yaşananlar Türkiye tarihinde ilk kez yaşanmıyor. Menderes döneminde böyle eylemler görürsünüz.
Bu tavır seçimle gelen hükümetleri hazmedemeyenlerin tavrıdır. Biz kimsenin yaşam tarzına karışmadık, karışmayacağız. Bir avuç sesi gür çıkan kitlenin bu millete dayatma yapmasına da müsaade etmeyiz. Azınlığın çoğunluğa hükmetmesine izin vermeyiz. Taksim’de Gezi Parkı’nda yapılan eylemin bitirilmesini istiyoruz.


  http://www.radikal.com.tr/113587611358767

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dene Bakalim! - user1107643

  Bu adam inat edip orya (AVM midir nedir artik, ne dikecekse) bahsi gecen seyi yaparsa, bu millet de bunu onun yanina birakmaz! Ben bunu bugün anladim. RTE bunu daha anlamadiysa, bir denesin o zaman, deneyerek anlar belki!

  Başbakan ve diktatör farkı - SDD

  Normal bir başbakan ben bu ülkeyi yönetemiyorum, Reyhanlı da bomba patladı 51 insanım öldü, birşey yapamadım, şimdi bu protestolar oluyor, halk benden bıktığını dünyaya kanıtladı der ve istifa ederdi. Diktatörler ise böyle daha da benim dediğim olacak diye uğraşır dururlar.

  Biber gazı hükümeti - ismet65

  Türkiye’nin çözüm sürecinde olduğu bir dönemde bu tür bir adımın atılmış olması düşündürücüdür diyor Başbakan Erdoğan. Evet halk doğruyu destekler ve yapılan yanlışıda eleştirir. Halkın onayı olmadan bir şey yapamazsınız. Bundan sonra halk kendisini, ülkesinin güzeliklerini koruyacak. Türkiye babanızın çiftliği değildir. Polis sadece verilen emri yerine getiriyor. Halkla polisi fazla çatıştırmadan, Istanbul valisi Avni Mutlu beyide al git. Biber gazı hükümeti istemiyoruz.

  pinokyo - leonefa

  bu adam pinokyo olsaydı burnu 9buçuk kilometre olmuştu.. yalanın bu kadarı: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23414482.asp (29 Nisan'da yaptığı açıklamada Topçu Kışlası'nın AVM ve rezidans olarak hizmet vereceğini bildiriyor) danışmanı yokmu başbakan'ın,biri uyarmazmı insanı,yav böyle demiştiniz siz,inkar etmeyin yalancı çıkarsınız diye..beyimiz bugün yine yalanlar yalanlar.. 30 yıldır yalanlar yalanlar, Morton Abromowitz işte bu yüzden çekip aldı seni Milli Görüş'ten.. yine de severim insanı,sizin için dua ediyorum,göreviniz bitip altınızdan koltuğu çektikleri vakit,sonunuz Menderes gibi olmasın diye.

  Sn. Basşbakan - emrhcoskun

  Eskiden şikayetçi olduğunuz bu durumun aynısını şuan siz yapıyorsunuz. bu yaptığınız yargıya mudahale değildir de nedir?

  Bu ne hırstır böyle... - citizen

  Anlayamıyorsun değil mi. Şu anda taksimde direneler mahkeme kararlarına değil şehirlerine, parklarına, meydanlarına sarılıyorlar. Bu ne inatlaşma, bu ne hırs. İtiraz et bakalım neler olacak. Muhtemelen üyeler başka yere sürgüne gönderili sen de yerine kendi adamlarını oturtursun, istediğin kararı çıkartırsın. Eee... Sonra ne olur... Bunu düşünüyor musun.

  proje yok, ihale yok, o zaman is makinelerinin isi ne - keryil

  yani ortada proje yok, ihaleye cikilmamis ama yikim mi baslamis? ortada proje yoksa oraya ne yapilacagiyla ilgili savunmalar neye dayaniyor? kaldi ki ortada onayli bir proje ve ihale de yoksa, yikim izni neye istinaden alinmis o zaman? gezi parki metruk bina statusunde midir? bu isin bu haliyle yasal olmasi mumkun degil, ya basbakanin soyledikleri hatali ya da bu is yasadisi basbakanin da itiraf ettigi uzere.