Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var

Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var
Başbakan Erdoğan: Topçu Kışlası'na dur diyen mahkemeye itiraz hakkı var
Başbakan Erdoğan, İstanbul 6. Bölge İdare Mahkemesi'nin Topçu Kışlası projesiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararını eleştirdi: "Projeyi mi ilan ettik. Ne oldu da geldin akşam saatinde açıklama yapıyorsun..."

Başbakan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nde konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

Şu anda projeyi mi ilan ettik, ihale yaptık. Ne oldu dün geldin akşam saatinde açıklama yapıyorsun. Burada soru işaretleri doğuyor. Bu ülkede kimsenin attığı adımı dikkati bir kenara koyarak atması doğru değil.  Hele hele yargı. Muhalefet bu tür bir kararın arkasına sığınarak yargının durdurma kararı var diyor. Dur bakalım. Daha itiraz mercii var.
CHP ’ye diyorum ki bu tür provokasyonların içine girme.  Beşiktaş ’tan gelirken doğabilecek her türlü yanlışın faturası senindir. CHP’nin bu noktada çok hassas çok dikkatli olması gerekir
Türkiye ’nin çözüm sürecinde olduğu bir dönemde bu tür bir adımın atılmış olması düşündürücüdür. Sabahtan akşama kadar uydurulan yalan yanlış haberin haddi hesabı yok.
Aynı CHP bu yayalaştırma projesinde imzası var. Böyle bir cümbüş olur da MHP bunun gerisinde kalır mı? Malum medyada kışkırtmalar diz boyu.

'POLİSTE AŞIRILIK VAR, GEREKLİ TAHKİKAT YAPILIYOR'

Burada bir aşırılık var polisin yaptığı yanlış var bu doğru. İçişleri Bakanlığı gerekli tahkikatı yapıyor, yapacak. Kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıyor. Böyle bir şey yok. Hukuk içinde protesto hakkı gelişmedikçe milli irade gelişmez. Taksim’de bugün yaşananlar Türkiye tarihinde ilk kez yaşanmıyor. Menderes döneminde böyle eylemler görürsünüz.
Bu tavır seçimle gelen hükümetleri hazmedemeyenlerin tavrıdır. Biz kimsenin yaşam tarzına karışmadık, karışmayacağız. Bir avuç sesi gür çıkan kitlenin bu millete dayatma yapmasına da müsaade etmeyiz. Azınlığın çoğunluğa hükmetmesine izin vermeyiz. Taksim’de Gezi Parkı’nda yapılan eylemin bitirilmesini istiyoruz.