Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar

Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar
Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar
Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, faceboklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar, Mısır'da 53 kişi namaz kılarken öldürülüyor, dünya sessiz" dedi.

ANKARA – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, faceboklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar ama öbür tarafta şu ana kadar Mısır'da 300 kişi ölüyor, bunların 53 tanesi namaz kılarken ibadet esnasında kurşunlanarak öldürülüyor, dünya sessiz. Niye konuşmuyorsunuz? Hadi bunun karşısında da konuşun. İkircikli olmanın anlamı yok" dedi.

Dün akşam, AK Parti Dışilişkiler Başkanlığı’nın düzenlediği 6. Geleneksel Büyükelçileri İftar Programı'nda konuşan Erdoğan, Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından yaşanan gelişmelere değinerek, bu ülkenin en kısa sürede gücünü halktan ve anayasal meşruiyetten alan, insan haklarına ve temel özgürlüklere saygılı bir sivil yönetime geçiş konusunda kararlı adımlar atacağına inancını dile getirdi.

"Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, facebooklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar ama öbür tarafta şu ana kadar Mısır'da 300 kişi ölüyor, bunların 53 tanesi namaz kılarken ibadet esnasında kurşunlanarak öldürülüyor, dünya sessiz" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Niye konuşmuyorsunuz? Hadi bunun karşısında da konuşun. İkircikli olmanın anlamı yok. Burada konuşmayacaksanız da nerede konuşacaksınız? Bu insanlar ibadetini yaparken kurşunlanarak öldürülüyor. İşte bizim feryadımız bunadır, bu haksızlığadır. Milletin iradesine saygı duymayanlara karşıdır, bizim bu feryadımız. Bu doğrultuda halkın tercihinin tam anlamıyla tecelli edeceği özgür ve adil seçimlerin bir an once gerçekleştirilmesi hepimizin beklentisidir."


  http://www.radikal.com.tr/11424561142456114

  YORUMLAR
  (114 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl insansın, nasıl müslümansın! - user393508

  Hala da propaganda, hala da gariban edebiyatı peşindesin. Ülkende yanlış giden şeyleri ve hepsinin sebebinin sen olduğunu anlaman için kaç kişi ölmesi lazım?

  Daha ne olsun? - sinanmut

  Unlike edenlere ve o yotuma yazan arkadasa sesleniyorum; Misir da olan olaylar ilen Gezi Parki'nda, ve sonrasinda, olanlanlarin ne alakasi var. Diyoruz ki bariscil eylemler yapildi ve hala sesimizi duyurmaya calisiyoruz. Bizim demokrasimizden anladigimiz budur. Ve kendi adima bu olaylar sirasinda 14-15 yasinda bir cocugun alcakca oldurulmesinden utaniyorum, agliyoruz, Hic mi vicdaniniz yok. Anlamaniz icin daha neyin ortaya cikmasi lazim. Surekli "Dis gucler de, dis gucler", birsuru abidik gubidik lobi... Bir donup kendinize bakin, yoneticilerin ne kadar bataga battgini size nasil anlatalim. Birgun siz adalet istediginizde sizin icin kim konusacak. Biz herkes icin adalet istedik. Ya siz? Biz lider ulkesi olmayi istemedik, biz surdurulebilir bir yapilanma, surdurulebilir bir sistem istedik... Siz ne istiyorsunuz, herkes icin ortak olan bir sistemden anladiginiz nedir? Fikir ozgurlugu ve konusma ozgurlugunuzden anladiginiz nedir? Yazin da anlayalim?

  çakma müslüman - user393449

  yahu sen nasıl hala böyle laf cambazlığı yapıyorsun, hangi yüzle? bana ne mısırda ölenlerden! namaz kılıyorlarmış! bana ne! bırak dini falan, önce insan ol. bıktım senin din üzerinden prim yapma çabalarından!

  çok öfkeliyiz çok! - zebda

  15 yaşında cocuk gitmiş..hala secim diyor yahu_!!!..bu nasıl mantıkdır? nasıl bir insanlıkdır? nasıl bir zekadır? nasıl bir vicdandır! hiçbiri yok sizde bunların hiçbiri! çok öfkeliyiz çok!

  ............ - billieholiday

  bu kişiden, argumanlarından, yalanlarından, vicdansızlığından, her şeyinden bıktım.

  Bunu söyleyen Türkiye basbakanimi? inanilacak gibi degil. - ercan02

  Bu adamda ölülere saygi kalmamis. Onun için sadece kendisi gibi (sunni)inanlar insan. Gerisini bos ver. Iste Türkiyenin basbakani. Seni acilen ve tek yol biletiyle (geri dönüsü olmayan) MIsIra göndermeli.

  "POLISE SIDDET UYGULARKEN OLUYORLAR" - kizilmezrali

  Sayin Basbakanim Erdogan,"Polise siddet uygularkan oluyorlar" cumlesinin size ait olduguna gercekten inanamiyorum.Cunku sizin "Haksizlik Yapilanlara" agladiginizi gormustum Tv.lerde.Bende aglayarak size soruyorum,ALI ISMAIL hangi polislere siddet uyguladi??? Lutfen aciklayin...