Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar

Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar
Başbakan Erdoğan: Üç, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, dünyanın altını üstüne getiriyorlar
Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, faceboklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar, Mısır'da 53 kişi namaz kılarken öldürülüyor, dünya sessiz" dedi.

ANKARA – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, faceboklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar ama öbür tarafta şu ana kadar Mısır'da 300 kişi ölüyor, bunların 53 tanesi namaz kılarken ibadet esnasında kurşunlanarak öldürülüyor, dünya sessiz. Niye konuşmuyorsunuz? Hadi bunun karşısında da konuşun. İkircikli olmanın anlamı yok" dedi.

Dün akşam, AK Parti Dışilişkiler Başkanlığı’nın düzenlediği 6. Geleneksel Büyükelçileri İftar Programı'nda konuşan Erdoğan, Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından yaşanan gelişmelere değinerek, bu ülkenin en kısa sürede gücünü halktan ve anayasal meşruiyetten alan, insan haklarına ve temel özgürlüklere saygılı bir sivil yönetime geçiş konusunda kararlı adımlar atacağına inancını dile getirdi.

"Türkiye'de bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişi polise şiddet uygularken ölüyor, twettler, facebooklarla, dünyanın altını üstüne getiriyorlar ama öbür tarafta şu ana kadar Mısır'da 300 kişi ölüyor, bunların 53 tanesi namaz kılarken ibadet esnasında kurşunlanarak öldürülüyor, dünya sessiz" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Niye konuşmuyorsunuz? Hadi bunun karşısında da konuşun. İkircikli olmanın anlamı yok. Burada konuşmayacaksanız da nerede konuşacaksınız? Bu insanlar ibadetini yaparken kurşunlanarak öldürülüyor. İşte bizim feryadımız bunadır, bu haksızlığadır. Milletin iradesine saygı duymayanlara karşıdır, bizim bu feryadımız. Bu doğrultuda halkın tercihinin tam anlamıyla tecelli edeceği özgür ve adil seçimlerin bir an once gerçekleştirilmesi hepimizin beklentisidir."